EELAKAdeemia

Avatud akadeeemia pakub loomevaldkonna kõrgkoolides edasiõppimisest huvitatutele süsteemset eelõpet.

2016. aastal viidi 109 EKA üliõpilase seas läbi eelõppega seonduv küsitlus, et teada saada, miks tänased üliõpilased osalesid või ei osaletud eelõppes. Ilmnes, et 49 üliõpilast küsitletust olid osalenud ja tõid välja, et eelakadeemias: 

  • valmistuti sisseastumiseksamiteks, tekkis ettekujutus sisseastumiseksami(te) ülesannetest ja ootustest,
  •  saadi teada, kuidas üldse õpe EKAs toimub, elati kooli sisse,
  • tutvuti erialaga, saadi teada eriala sobivuse kohta,
  • oli võimalik konkreetseid oskusi arendada (nt joonistamisoskust, kompositsiooni, maalimist) – soojeneda õpingutele, harjutada, saada tagasisidet,
  • loodi sisseastumiseks portfoolio,
  • muututi enesekindlamaks.

PIKAAJALISED KURSUSED

Pikaajalised kursused toimuvad kahe semestri vältel ning nendesse on oodatud nii tulevased sisseastujad kui kõik teised kunstihuvilised.

Õpe toimub nii sügis- kui kevadsemestril.

Sügissemestril toimub õpe vabade kunstide suunal fookusega joonistamisele, kompositsioonile, maalimisele ja ruumilisele kunstile, milles tasub osaleda, kui soovid oma baasoskusi arendada, millest on kasu kõigil EKA õppesuundadel õppimisel.

Kevadsemestril toimub õpe kolmel suunal: arhitektuur, disain ja vabad kunstid.

INTENSIIVKURSUSED

Mõnepäevased lühikursused annavad sissejuhatuse põhiteadmistesse ja leiavad aset vahetult enne sisseastumiseksameid – mais ja juunis.

Näiteks: intensiivkursused 2017 kevad

Pilt

VABADE KUNSTIDE EELAKADEEMIA 2017 SÜGISEL

VABADE KUNSTIDE EELAKADEEMIA I Puhas kunst, no bulls**t! Enne tee ja siis mõtle

Vabade kunstide eelakadeemia on mõeldud neile, kes huvituvad õppimisest mistahes vabade kunstide teaduskonna erialal (maal, graafika, skulptuur ja installatsioon, fotograafia, animatsioon, stsenograafia). Lisaks kunstiõppeasutustesse pürgijatele sobib VK eelakadeemia ka ärksatele kunstihuvilistele, kellel soov end arendada ja õppekeskkonnas proovile panna.

Vabade kunstide eelakadeemia sügissemester on akadeemias õppimisest huvitatutele katsetamise päralt. Me ei oota geniaalsete ideedega õppijaid, vaid alustame algusest. Käsitleme erinevaid väljendusvahendeid, visuaalse keele algelemente. Maali, joonistamise, kompositsiooni ja skulptuuri õppeainete raames on võimalus proovida läbi mitmesuguseid kujutamisvõimalusi, nii praktiliselt kui teoreetiliselt. Pideva praktikaga arendame eksperimenteerimise julgust. Koostöös õppejõududega toimub individuaalse pildikeele kujundamine, millega igaüks edaspidi juba ise oma tööde kaudu „kõnelema” võib hakata.

Programm pakub üldist ettevalmistust ja kunstipraktikaid, mis lähtuvad kaasaegse kunsti tegevusväljal toimuvast.

Vaata lähemalt SIIT

Lisatud Püsilink
Pilt

INTENSIIVKURSUSED SISSEASTUJALE 2017 KEVAD

Nonii! INTENSIIVKURSUSED SISSEASTUJALE 2017 KEVAD Võimalus osaleda tasuta disainiteaduskonna tuuril või joonistamise töötoas, mis leiavad aset EKA avatud uste päeval 23. märtsil. Vajalik eelregistreerimine, kohtade arv on piiratud!

Lisaks on võimalus valida endale erinevaid intensiivkursuseid vahemikus aprill-juuni, tutvu võimalustega allpool olevale lingile vajutades.

PS Alla 21-aastastele soodushinnad!

Info ja registreerimine: http://www.artun.ee/…/intensiivkursused/erialakompositsioon/

Kujundus: Robin Nõgisto

Lisatud Püsilink
Pilt

Disainiteaduskonna tuur EKA avatud uste päeval 23. märtsil

23. märtsil kl 10.00-12.30 on võimalik osaleda disainiteaduskonna ülemajalisel tuuril, kus käiakse läbi 8 osakonda: moedisain, tekstiilidisain, keraamika, klaasikunst, nahakunst, aksessuaari- ja köitedisain, ehte- ja sepakunst, graafiline disain ja tootedisain.

Miks tuuril osaleda?

– saab näha osakonna ruume ja kohtuda osakonna inimestega.

– saab teada, mis osakonnas toimub ja mida sissestumisel oodatakse.

– saab näha osakonnas valminud töid ja küsida end huvitavaid küsimusi.

Tuuri viib läbi tootedisaini osakonna dotsent Merike Rehepapp.

Grupi suurus on 20 inimest, vajalik eelregistreerimine aadressil olivia.verev@artun.ee. Registreerimise tähtaeg on 21. märts.

Kogunemine Estonia pst 7/ Teatri väljak 1 maja fuajees, EKA avatud akadeemia roll-up’i juures.

Osalemine on tasuta.

NB! Lisaks pakume aprillis tasulisi ühepäevaseid töötubasid samade osakondade juures, mis toimuvad laupäeviti. Ajakava, hinnad ja registreerimine: http://www.artun.ee/avatud-akadeemia/eelakadeemia/disain/

Lisatud Püsilink
Täida küsitlus, võida meeneid!