Suveakadeemia

16.05 – 26.08.16 toimub EKA Suveakadeemia, mis on Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia poolt korraldatav täienduskoolituste programm, kuhu on osalema oodatud kõik kunstihuvilised, kes sooviks oma suve loominguliselt eriliseks muuta. Vali endale sobiv kursus ning haara sõber ka kaasa! Suveakadeemia kursuste juhendajad on loovad, isikupärased ning innovatiivsed profesionaalid, kes pakuvad Teile mitmekülgselt põnevaid lahendusi kunstivaldkonnas.

Vaata kogu programmi: http://suveakadeemia.artun.ee


ÕPETAJATE SUVEAKADEEMIA 08.08 – 10.08 2016

Sellel suvel pakume õpetajatele võimalust värskendada enda loomingulisi oskusi. Klassiõpetajad saavad osaleda LOOVUS JA MAALIKUNST kursusel ning kunstiõpetajatel on valikus JOONISTAMINE NUTILASTELE või SIIDITRÜKI töötuba.


KLASSIÕPETAJATELE

LOOVUS JA MAALIKUNST 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 12.15 ja 13.15 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 10 osalejat

Kursuse tasu osalejale 140 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Loovusteooria

Loovusteooria kursus annab ülevaate loovusest eelkõige areneva isiksuse kontekstis. Käsitletakse kreatiivsuse eeldusi ja pärilike ning keskkondlike tegurite osa selle kujunemisel. Vaadeldakse loovuse seoseid vaimsete võimete ja intelligentsusega (nn „lävehüpotees“), keskendudes enim ruumilis – visuaalse andekuse avaldumise ja kujunemise probleemidele. Loometegevust lapse- ja noorukieas avatakse laste semiootiline ja esteetiline arengu ning kunstilis-representatiivse (kujutava) tegevuse analüüsimise kaudu, tuues välja selle etapid, ealise dünaamika, kriitilised perioodid ja motivatsiooniliste faktorite olulisuse. Võrreldakse erinevaid individuaalseid (idiosünkraatilisi) arengumudeleid (sh „imelapse“ fenomeni) ning otsitakse seoseid loovuse ja isiksuseomaduste (näit kognitiivne stiil) vahel. Lõpuks võetakse vaatluse alla sotsiaalsed, hariduslikud, perekondlikud jt hoiakud loovuse suhtes. Loovuse avaldumise vormiline mitmekesisus ja loomeproduktiivsus püütakse viia laiemasse kultuurilisse konteksti ning peatutakse loovuse ja Eesti haridustegelikkuse mõnedel aspektidel.

Juhendaja Raivo Roosmaa

Maali töötuba

Kolmel kohtumisel mõtestame loovusteooriast saadud info praktilise tegevuse kaudu taas läbi, tutvume eri maalitehnikatega ning võrdleme professionaalseid kunstitarbeid ja koolilaste kunstivahendeid. Üheskoos katsetame ja leiutame ülesandeid, mis toetaksid nii enda kui ka oma õpilaste fantaasiat, divergentset mõtlemist ja loomisjulgust.

Juhendaja Helen Arov

KUNSTIÕPETAJATELE

JOONISTAMINE NUTILASTELE 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 13.00 ja 14.00 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 10 osalejat

Kursuse tasu osalejale 135 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Kursuse käigus katsetame joonistusharjutusi, mis lähtuvad nutiseadmete keskel kasvavate laste eripäradest ning püüame leida vastuseid järgmistele küsimustele:

– Kas tänased lapsed vaatavad kujutavat kunsti sama pilguga, mis 10 aastat tagasi?

– Kuidas põhjendada joonistamise mõtet lapsele, kes saab päevas tohutul hulgal visuaalset infot ja vajab pidevalt uusi elamusi (arvuti- ja telefonimängud; netis surfamine)

– Kuidas mõjub joonistamine lapsele, kelle kirjutamise ja sarnase käelise tegevuse kogemus on nullilähedane (Soome ja osad Ühendriikide osariigid on loobumas lastele kirjatehnika õpetamisest, kuna niikuinii käib kogu suhtlus klaviatuuri kaudu)

– Kuidas õpetada joonistamist tervele klassitäiele tähelepanu- ja keskendumishäiretega lastele? Arvatakse, et nutiseadmed/mängud tekitavad lapsel elamussõltuvuse ning kõik sellest väljaspool mõjub rusuvalt igavana – kuidas sellist eelhäälestust ilma nutiseadmete abita murda?

– Milline on kunstiõpetuse roll täna, kus kogu kunstiajalugu on internetis saadaval sekunditega, joonistusi ja fotosid saab igaüks neti kaudu osta, kuidas selgitada lapsele kunstniku elukutse tähendust?

Kursuse tulemuseks on ekspositsioon töödest, mida koos analüüsime.

Juhendaja Allan Kukk

SIIDITRÜKI TÖÖTUBA 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 13.00 ja 14.00 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 8 osalejat

Kursuse tasu osalejale 160 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Kursus algab siiditrükki tutvustava loenguga, tutvume tehnilise poolega ja vaatame kunstiajaloost tuntud meistrite töid. Siiditrükk on trükitehnika, mis võimaldab trükkida kõikvõimalikele trükikõlblikele materjalidele. Näiteks erinevad kleebismaterjalid, paberid ja papid, tekstiil, puit jne. Meie kujundame selle kursuse käigus T-särgi kujunduse ja trükime selle ise särgile. Lisaks on võimalus sama kujutist trükkida paberile või mõnele muule sobivale materjalile. Lisaks praktilisele tööle saab osaleja täpsemad juhised ja näpunäited kuidas antud tehnikat iseseisvalt edasi kasutada ning oma igapäevases töös rakendada.

Meelepärased T-särgid võtab osaleja ise kaasa.

Juhendaja Marko Nautras

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

LASTE SUVEAKADEEMIA 13.06-16.06 2016

ANIMATSIOONI KURSUS I

Esimesel päeval lühike üldine sissejuhatus, mis on animatsioon. Iga osaleja valmistab endale taumatroobi: populaarse mänguasja 19. sajandist, mis on animatsiooni eelkäijaks. Lisaks sellele saavad kõik osalejad proovida animeerimist, ellu äratatakse oma pinali sisu. Teisel päeval animeerime lihtsamaid lamenukke koos esemetega harjutades erienvaid liikumisi. Kolmandal päeval on osalised ise animafilmi kangelasteks ning analüüsime põgusalt kõigil päevadel tehtud animatsioone.

Juhendaja: Helen Unt, EKA Kunstide magistrikraad

Sihtgrupp: 9-13 aastased

Aeg: 13, 14, 15. juuni

Koht: Estonia pst. 7

Kell: 12.00-13.30

Maht: 6 õppetundi

Hind: 40.- (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

ANIMATSIOONI KURSUS II

Esimesel päeval lühike üldine sissejuhatus, mis on animatsioon, ülevaade erinevatest animatsiooni tehnikatest. Kõik osalejad saavad proovida esemete animeerimist, anname tavapärastele asjadele ootamatu karakteri.

Teisel päeval põgus ülevaade sellest, mida tehakse EKA animatsiooni osakonnas. Ülesandeid lahendades mõtlevad kõik lühikese animatsiooni loo ning joonistavad selle koomiksilaadselt.

Kolmndal päeval on grupitöö, paneme kõikidest lugudest kokku 2 lühikest lookest ning osalejad animeerivad selle käepäraste vahenditega loole sobivas tehnikas.

Juhendaja: Helen Unt, EKA Kunstide magistrikraad

Sihtgrupp: 14-17 aastased

Aeg: 13, 14, 15. juuni

Koht: Estonia pst. 7

Kell: 14.00-16.15

Maht: 9 õppetundi

Hind: 50.- (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

DIGIJOONISTAMISE KURSUS

Algajaile suunatud kursusel tutvutakse digitaalse graafikalauaga ning osaleja õpib seda kasutama. See tööriist võib esmalt tunduda võõras ning vajada aega harjumiseks. Saadakse põgus ülevaade Adobe Photoshopi põhitööriistadest, mis on suunatud digijoonistamisele.

Osaleja valib oma lemmik kangelase, lemmiklooma või mehaanilise objekti, millega kursuse jooksul tegeleb, disainides karakteri, arendades objekti ja viies see vabalt valitud keskkonda. Kursuse tulemusel valmivad kõigil omanäolised tööd.

Eeltööna on hea mõelda tegelane keda on soov joonistada ja keskkond, kuhu see viiakse. (maastiku või mõne steeni pildi valimine internetist).

Inspiratsiooniks: https://www.artstation.com http://www.boredpanda.com

Juhendaja: Olga Lihota, EKA Meediagraafika III kursus

Sihtgrupp: 14-17 aastased

Aeg: 13, 14, 15, 16. juuni

Koht: Estonia pst. 7, ruum 341

Kell: 12.00-13.30

Maht: 8 õppetundi

Hind: 49.- (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327


FOTOGRAAFIA KURSUS (NB grupp on täitunud)

Kursuse eesmärgiks on tutvuda fotograafia kui meediumiga veidi sügavamalt. Pilti tehes arvestada ka visuaalse ja mõttelise kommunikatsiooniga, mis nii pildi pinnal kui ka inimese peas aset leiab.

Esimesel päeval: kohtumine koolis. Visuaalse keelega tutvumine (mustrid, jooned, värvid jne), fotojaht pargis, analüüs/arutlus.Esimese tunni eesmärk on sisse elada fotograafilisse mõtlemisse, mõista põhilisi elemente, millega ja kuidas arvestada, kui fotosid teha (tehnilisi ja esteetilisi).

Teisel päeval: kohtumine koolis. Teeme stuudios portreesid gruppides (vahelduvalt modell, fotograaf, assistant), pärast seda õpime mõned baasasjad Photoshopis ja vaatleme tehtut.Teises tunnis mõistavad õpilased portreefoto alustalasid ja algtasemel Photoshopi tööriistu.

Kolmandal päeval: kohtumine muusemis/näitusel (KUMUS arvatavasti). Käime näitus(t)el ja inspireerume mõnest kunstnikust, kunstiteosest, ning siis selle ainel teha fotolavastus.Kolmandal päeval proovime mõista, kuidas üle kanda visuaalset keelt ühelt meediumilt teisele, võttes arvesse kunstnikku, kellest inspireerutakse, ning isiklikku taotlust/sõnumit.

Neljandal päeval: kohtumine koolis. Eelmise päeva piltide “töötlemine” välja prinditult erinevate käsitöövahenditega. Tunni teises pooles teeme valgusega joonistamist (light painting). Tunni lõpus arutame ja analüüsime kursuse jooksul õpitut.Neljandal päeval on eesmärgiks laiendada mõtlemist fotograafiast üldiselt (et kui mõelda fotograafiast, ei mõtle me ainult “fotost” kui objektist). Samuti kuna kasutame valgusega joonistamisel ühte (juhendaja) kaamerat, saavad õpilased algtasemel teadmised säriajast, avast ja ISOst.

Kursusel piisab pildistamiseks telefonist (eeldusel, et see on nutitelefon) või kompaktkaamerast.

Juhendaja: Mari Armei, EKA Fotograafia III kursus

Sihtgrupp: 9-13 aastased

Aeg: 13, 14, 15, 16. juuni

Koht: Lembitu 12

Kell: 12.00-13.30

Maht: 8 õppetundi

Hind: 60.- (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327


ILLUSTRATSIOONI KURSUS

Illustratsiooni kursusel saame täpsemalt teada, mis on illustratsioon ja kuidas illustratsiooni saab töös kasutada.

Proovime erinevaid illustreerimise tehnikaid ja stiile. Kursuse tulemusel valmivad kõigil omanäolised tööd, mida on võimalik hiljem raamida.

Juhendaja: Kätlin Kaljuvee, EKA moedisain, http://www.katlinkaljuvee.net

Sihtgrupp: 9-13 aastased

Aeg: 13, 14, 15, 16. juuni

Koht: Estonia pst. 7

Kell: 12.00-13.30

Maht: 8 õppetundi

Hind: 49.- (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

Pilt

KERTU SILLASTE RAAMATUILLUSTRATSIOON 15.08 – 18.08

Meil on hea meel kutsuda teid Kertu Sillaste raamatuillustratsiooni kursusele, kus iga osaleja saab illustreerida ise tuntud lugusid.
Katsetatakse erinevaid vahendeid ja tehnikaid ning valminud piltidest pannakse kokku väikene näitus.

Juhendaja Kertu Sillaste on kahe pildiraamatu autor ja illustreerinud neljateist raamatut. Kertu tegemiste ja portfoolioga saab tutvuda tema koduleheküljel: http://kertu.panwagen.ee/

Aeg: 15, 16, 17, 18. august
Koht: Estonia pst. 7, ruum 266
Kell: 17.30-20.30
Maht: 16 õppetundi
Hind: 110.-

Registreerimine ja info: pirje.kovatomas@artun.ee / 626 7327
http://suveakadeemia.artun.ee/illustratsioon

Illustratsioon: Kertu Sillaste

Lisatud Püsilink
Pilt

ÕPETAJATE SUVEAKADEEMIA 08.08 – 10.08 2016

Sellel suvel pakume õpetajatele võimalust värskendada enda loomingulisi oskusi. Klassiõpetajad saavad osaleda LOOVUS JA MAALIKUNST kursusel ning kunstiõpetajatel on valikus JOONISTAMINE NUTILASTELE või SIIDITRÜKI töötuba.
KLASSIÕPETAJATELE

LOOVUS JA MAALIKUNST 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 12.15 ja 13.15 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 10 osalejat

Kursuse tasu osalejale 140 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Loovusteooria

Loovusteooria kursus annab ülevaate loovusest eelkõige areneva isiksuse kontekstis. Käsitletakse kreatiivsuse eeldusi ja pärilike ning keskkondlike tegurite osa selle kujunemisel. Vaadeldakse loovuse seoseid vaimsete võimete ja intelligentsusega (nn „lävehüpotees“), keskendudes enim ruumilis – visuaalse andekuse avaldumise ja kujunemise probleemidele. Loometegevust lapse- ja noorukieas avatakse laste semiootiline ja esteetiline arengu ning kunstilis-representatiivse (kujutava) tegevuse analüüsimise kaudu, tuues välja selle etapid, ealise dünaamika, kriitilised perioodid ja motivatsiooniliste faktorite olulisuse. Võrreldakse erinevaid individuaalseid (idiosünkraatilisi) arengumudeleid (sh „imelapse“ fenomeni) ning otsitakse seoseid loovuse ja isiksuseomaduste (näit kognitiivne stiil) vahel. Lõpuks võetakse vaatluse alla sotsiaalsed, hariduslikud, perekondlikud jt hoiakud loovuse suhtes. Loovuse avaldumise vormiline mitmekesisus ja loomeproduktiivsus püütakse viia laiemasse kultuurilisse konteksti ning peatutakse loovuse ja Eesti haridustegelikkuse mõnedel aspektidel.

Juhendaja Raivo Roosmaa

Maali töötuba

Kolmel kohtumisel mõtestame loovusteooriast saadud info praktilise tegevuse kaudu taas läbi, tutvume eri maalitehnikatega ning võrdleme professionaalseid kunstitarbeid ja koolilaste kunstivahendeid. Üheskoos katsetame ja leiutame ülesandeid, mis toetaksid nii enda kui ka oma õpilaste fantaasiat, divergentset mõtlemist ja loomisjulgust.

Juhendaja Helen Arov

KUNSTIÕPETAJATELE

JOONISTAMINE NUTILASTELE 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 13.00 ja 14.00 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 10 osalejat

Kursuse tasu osalejale 135 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Kursuse käigus katsetame joonistusharjutusi, mis lähtuvad nutiseadmete keskel kasvavate laste eripäradest ning püüame leida vastuseid järgmistele küsimustele:

– Kas tänased lapsed vaatavad kujutavat kunsti sama pilguga, mis 10 aastat tagasi?

– Kuidas põhjendada joonistamise mõtet lapsele, kes saab päevas tohutul hulgal visuaalset infot ja vajab pidevalt uusi elamusi (arvuti- ja telefonimängud; netis surfamine)

– Kuidas mõjub joonistamine lapsele, kelle kirjutamise ja sarnase käelise tegevuse kogemus on nullilähedane (Soome ja osad Ühendriikide osariigid on loobumas lastele kirjatehnika õpetamisest, kuna niikuinii käib kogu suhtlus klaviatuuri kaudu)

– Kuidas õpetada joonistamist tervele klassitäiele tähelepanu- ja keskendumishäiretega lastele? Arvatakse, et nutiseadmed/mängud tekitavad lapsel elamussõltuvuse ning kõik sellest väljaspool mõjub rusuvalt igavana – kuidas sellist eelhäälestust ilma nutiseadmete abita murda?

– Milline on kunstiõpetuse roll täna, kus kogu kunstiajalugu on internetis saadaval sekunditega, joonistusi ja fotosid saab igaüks neti kaudu osta, kuidas selgitada lapsele kunstniku elukutse tähendust?

Kursuse tulemuseks on ekspositsioon töödest, mida koos analüüsime.

Juhendaja Allan Kukk


SIIDITRÜKI TÖÖTUBA 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 13.00 ja 14.00 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 8 osalejat

Kursuse tasu osalejale 160 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Kursus algab siiditrükki tutvustava loenguga, tutvume tehnilise poolega ja vaatame kunstiajaloost tuntud meistrite töid. Siiditrükk on trükitehnika, mis võimaldab trükkida kõikvõimalikele trükikõlblikele materjalidele. Näiteks erinevad kleebismaterjalid, paberid ja papid, tekstiil, puit jne. Meie kujundame selle kursuse käigus T-särgi kujunduse ja trükime selle ise särgile. Lisaks on võimalus sama kujutist trükkida paberile või mõnele muule sobivale materjalile. Lisaks praktilisele tööle saab osaleja täpsemad juhised ja näpunäited kuidas antud tehnikat iseseisvalt edasi kasutada ning oma igapäevases töös rakendada.

Meelepärased T-särgid võtab osaleja ise kaasa.

Juhendaja Marko Nautras

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

Lisatud Püsilink
Pilt

LASTE SUVEAKADEEMIA VIIMASED VABAD KOHAD

Järgmisel esmaspäeval algavasse Laste Suveakadeemiasse on pakkuda järgmised vabad kohad:

Animatsioon vanusele 9-13 – 3 kohta
Animatsioon vanusele 14-17 – 4 kohta
Illustratsioon vanusele 9-13 – 4 kohta

http://www.artun.ee/avatud-akadeemia/suveakadeemia-2/
Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

Lisatud Püsilink
Pilt

ÕPETAJATE SUVEAKADEEMIA

ÕPETAJATE SUVEAKADEEMIA 08.08 – 10.08 2016

Sellel suvel pakume õpetajatele võimalust värskendada enda loomingulisi oskusi. Klassiõpetajad saavad osaleda LOOVUS JA MAALIKUNST kursusel ning kunstiõpetajatel on valikus JOONISTAMINE NUTILASTELE või SIIDITRÜKI töötuba.


KLASSIÕPETAJATELE

LOOVUS JA MAALIKUNST 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 12.15 ja 13.15 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 10 osalejat

Kursuse tasu osalejale 140 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)


Loovusteooria

Loovusteooria kursus annab ülevaate loovusest eelkõige areneva isiksuse kontekstis. Käsitletakse kreatiivsuse eeldusi ja pärilike ning keskkondlike tegurite osa selle kujunemisel. Vaadeldakse loovuse seoseid vaimsete võimete ja intelligentsusega (nn „lävehüpotees“), keskendudes enim ruumilis – visuaalse andekuse avaldumise ja kujunemise probleemidele. Loometegevust lapse- ja noorukieas avatakse laste semiootiline ja esteetiline arengu ning kunstilis-representatiivse (kujutava) tegevuse analüüsimise kaudu, tuues välja selle etapid, ealise dünaamika, kriitilised perioodid ja motivatsiooniliste faktorite olulisuse. Võrreldakse erinevaid individuaalseid (idiosünkraatilisi) arengumudeleid (sh „imelapse“ fenomeni) ning otsitakse seoseid loovuse ja isiksuseomaduste (näit kognitiivne stiil) vahel. Lõpuks võetakse vaatluse alla sotsiaalsed, hariduslikud, perekondlikud jt hoiakud loovuse suhtes. Loovuse avaldumise vormiline mitmekesisus ja loomeproduktiivsus püütakse viia laiemasse kultuurilisse konteksti ning peatutakse loovuse ja Eesti haridustegelikkuse mõnedel aspektidel.

Juhendaja Raivo Roosmaa


Maali töötuba

Kolmel kohtumisel mõtestame loovusteooriast saadud info praktilise tegevuse kaudu taas läbi, tutvume eri maalitehnikatega ning võrdleme professionaalseid kunstitarbeid ja koolilaste kunstivahendeid. Üheskoos katsetame ja leiutame ülesandeid, mis toetaksid nii enda kui ka oma õpilaste fantaasiat, divergentset mõtlemist ja loomisjulgust.

Juhendaja Helen Arov


KUNSTIÕPETAJATELE

JOONISTAMINE NUTILASTELE 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 13.00 ja 14.00 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 10 osalejat

Kursuse tasu osalejale 135 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Kursuse käigus katsetame joonistusharjutusi, mis lähtuvad nutiseadmete keskel kasvavate laste eripäradest ning püüame leida vastuseid järgmistele küsimustele:

– Kas tänased lapsed vaatavad kujutavat kunsti sama pilguga, mis 10 aastat tagasi?

– Kuidas põhjendada joonistamise mõtet lapsele, kes saab päevas tohutul hulgal visuaalset infot ja vajab pidevalt uusi elamusi (arvuti- ja telefonimängud; netis surfamine)

– Kuidas mõjub joonistamine lapsele, kelle kirjutamise ja sarnase käelise tegevuse kogemus on nullilähedane (Soome ja osad Ühendriikide osariigid on loobumas lastele kirjatehnika õpetamisest, kuna niikuinii käib kogu suhtlus klaviatuuri kaudu)

– Kuidas õpetada joonistamist tervele klassitäiele tähelepanu- ja keskendumishäiretega lastele? Arvatakse, et nutiseadmed/mängud tekitavad lapsel elamussõltuvuse ning kõik sellest väljaspool mõjub rusuvalt igavana – kuidas sellist eelhäälestust ilma nutiseadmete abita murda?

– Milline on kunstiõpetuse roll täna, kus kogu kunstiajalugu on internetis saadaval sekunditega, joonistusi ja fotosid saab igaüks neti kaudu osta, kuidas selgitada lapsele kunstniku elukutse tähendust?

Kursuse tulemuseks on ekspositsioon töödest, mida koos analüüsime.

Juhendaja Allan Kukk


SIIDITRÜKI TÖÖTUBA 1 EAP

8-10 august, kl 10.00 – 13.00 ja 14.00 – 16.15

21 akadeemilist tundi, grupi suurus 6 kuni 8 osalejat

Kursuse tasu osalejale 160 eur (sisaldab materjale ja töövahendeid)

Kursus algab siiditrükki tutvustava loenguga, tutvume tehnilise poolega ja vaatame kunstiajaloost tuntud meistrite töid. Siiditrükk on trükitehnika, mis võimaldab trükkida kõikvõimalikele trükikõlblikele materjalidele. Näiteks erinevad kleebismaterjalid, paberid ja papid, tekstiil, puit jne. Meie kujundame selle kursuse käigus T-särgi kujunduse ja trükime selle ise särgile. Lisaks on võimalus sama kujutist trükkida paberile või mõnele muule sobivale materjalile. Lisaks praktilisele tööle saab osaleja täpsemad juhised ja näpunäited kuidas antud tehnikat iseseisvalt edasi kasutada ning oma igapäevases töös rakendada.

Meelepärased T-särgid võtab osaleja ise kaasa.

Juhendaja Marko Nautras


Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

Lisatud Püsilink
Täida küsitlus, võida meeneid!