Agnes Veski_DYS pross

Agnes Veski_DYS pross

Erle Nemvalts_Mälomassin

Erle Nemvalts_Mälomassin

Foto_Mari_Saarepera

Foto_Mari_Saarepera

Foto_Merlin_Meremaa

Foto_Merlin_Meremaa

Hanna-Maria_Vanaküla&_Merlin_Meremaa

Hanna-Maria_Vanaküla&_Merlin_Meremaa

Helina_Risti_The Possession Ring

Helina_Risti_The Possession Ring

IMG_7635_mari

IMG_7635_mari

Lotta Koov_Mets

Lotta Koov_Mets

thumbnail_IMG_5109_merlin

thumbnail_IMG_5109_merlin

Urban Loneliness

Urban Loneliness

8. juulil avasid Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti III kursuse tudengid Aegnal, endises sõdurite ühiskasarmus-sööklas, oma lõpunäituse URBAN LONELINESS. Näitus on veel avatud 22. juulini. 

10 noort kunstnikku – Lotta Koov, Timmo Lember, Merlin Meremaa, Erle Nemvalts, Johann Põldra, Helina Risti, Mari Saarepera, Hanna-Maria Vanaküla, Agnes Veski ja Kaur Virkebau – on otsustanud üksi ning üheskoos uurida üksindust ja selle erinevaid väljendusvorme linnaruumis.

Urban loneliness on mõiste, millega saab iseloomustada ühte sagedast kõrvalnähtust suurlinna elus: piiritus koguses sotsiaalse võimalusi toob kaasa isoleerituse tunde. See on üksinduse erivorm, mida saab kogeda vaid teistega koos.

Näitusepaigaks on Kunstiakadeemia lõpetajad valinud Aegna saare, kus aastaringselt elab vaid paar inimest, ent mis ometi kuulub Tallinna kesklinna piirkonna alla. See on saar Eesti Vabariigi pealinnas, kuhu viib tasuta ühistransport – koht, kus teoreetiliselt on külastaja justkui elu tsentris, kuid praktiliselt on ta ära lõigatud ning üksinda iseendaga. Selline asukoht – nii füüsilises kui mentaalses mõttes- annab meile võimaluse tegeleda oma intiimseimate unistuste, soovide ja probleemidega. Olgu nendeks kasvõi häbi ja meeleheide.

Tudengite töid on juhendanud Ulvi Haagensen, Nils Hint, Piret Hirv, Eve MargusVillems, Philip Sajet, Rait Siska ja Heikki Zoova.

Näitus on avatud 09.07- 22.07 2016, iga päev kella 11.00st 18.00ni.

Näitusele pääseb Tallinna Kalasadamast ja Rohuneeme sadamast.  Soovitav on minna Rohuneemest kaatriga, kui grupis on 10 inimest (pilet 8 eur edasi-tagasi), sest Kalasadama reisid (kehtib Tallinna transpordi ühiskaart) on ülerahvastatud!

Kalasadamast: E, K, N 10:00, 17:00, R-P 10:00, 15:00, 18:00 http://www.veeteed.com/index.php? Rohuneeme sadamast:http://www.watersport.ee/merematkad/transport-saartele/

Näitust toetavad Altia Eesti AS ja SIP veini- ja õllepood.

Lisainfo:

Helina Risti

e-post: helina.risti@artun.ee

tel: +3725534853

Erle Nemvalts

e-post: erle.nemvalts@artun.ee

tel: +37256686691

Kuupäevad

Asukoht

Täida küsitlus, võida meeneid!