riitta_talonpoika

riitta_talonpoika

INGRID ALLIK ja RIITTA TALONPOIKA

KAHEL POOL VETT

29.04. – 17.05. 2016

Hop galerii

Tallinn

Hobusepea 2

Neljapäeval 28. aprillil kell 17.00 avatakse HOP galeriis keraamikute Ingrid Alliku ja Riitta Talonpoika näitus „Kahel pool vett“.

Elades ja töötades küll teine teisel pool vett, kohtuvad Eesti kunstnik Ingrid Allik ja Soome kunstnik Riitta Talonpoika Tallinnas, et esitleda oma ühisprojekti ja neid siduvaid sõnumeid keraamikas. Pikaajalise kogemusega kolleegid, keda seob palju ühiseid hetki, ühiseid esinemisi näitustel, rahvusvahelistel konverentsidel, sümpoosionitel ning kel on huvi sarnaste tehnoloogiate vastu, esitlevad, aga oma loomingut esmakordselt koos.

Ingrid Allik:

… nii teame teineteist juba üle 20 aasta. Oleme vee ja rannakivide korjamise sõltlased. Mulle meeldib ka muud kraami erinevate vete äärtest kaasa tuua. (Mikital on ses osas õigus eestlase korilushinge kohta.) Viimasel ajal huvitun ka inimtegevuse jälgedest, need leiud toovad värvivaestesse põhjamaa randadesse särtsu ja räägivad päris palju inimestest ja ühiskonnast. Omamoodi arheoloogia. Vormistan need leiud fotomaterjalina plokki.Üleeelmisel suvel kohtusime Riittaga Haapsalus, “Rakupaku” töötoas, kus teemaks oli meri. Käisime mitu korda päevas ujumas ja tundsime, et meie jaoks pole teema lõpetatud. Innustusin Aliide kaasa võetud Ernst Haeckeli raamatust “Art Forms in Nature” ja “Art Forms from the Ocean”. Missugused vormid, missugused struktuurid! Imeline maailm, mis toob teravalt esile inimese võimetuse millegi sarnasega hakkama saada.

Siis tulid paadipõgenikud ja mereteemale lisandus tumedaid toone. Nüüd vaatan üksikut kaldale ujunud tossu või päästevesti tükki teise pilguga.

Meie lähenemine veele on igavikuline ja idealistlik. Selles nägemuses on vesi helge, lõpmatu, hõljuv, õõtsuv, aeglustav, mõtteid lahustav, rahustav, äraviiv, soolas pleekinud, korrastatud ja laialivalguv… Proovime Riittaga seda väljendada valevas portselansavis, piiratud galeriiruumis. Lootusetu…

Riitta Talonpoika on vabakutselise keraamikuna tegutsenud Soomes ja rahvusvahelisel areenil aktiivselt aastast 1990. Ta on lõpetanud Helsingi Disaini- ja Kunstiülikooli keraamika eriala (Department of Ceramic Art and Design, University of Art and Design, UiaH, Helsinki, Finland) 1989 aastal.

Ingrid Allik elab ja töötab Tallinnas. On lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala 1981. aastal ning töötab samas õppejõuna aastast 1987. Ta on osalenud arvukatel näitustel nii Eestis kui ka välismaal ning talle on omistatud Aasta Keraamiku tiitel (2010).

Tänud: Andres Allik, Anu Maasel.

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo:

Maria Valdma

HOP galerii

Hobusepea 2

10133 Tallinn

tel: +372 6462887

gsm: +372 5112350

e-mail: www.eaa.ee/hop

hop@eaa.ee

Kuupäevad

Asukoht

Märksõnad

Täida küsitlus, võida meeneid!