Eesti Kunstiakadeemias toimuvad erinevates osakondades regulaarselt avatud loengud, kuhu on oodatud huvilised ka väljaspoolt akadeemiat. Allpool kalendris on toodud eelolevad loengud ja vasakpoolses tulbas saab loenguid valdkonniti sorteerida.

Tere tulemast!

13. september 2016
Kell 19.00

kohvik Must Puudel

EKA teaduskohvik: Kunstnik/disainer/arhitekt kui teadlane

13. septembril algusega kell 19 toimub kohvikus Must Puudel esimene EKA teaduskohvik. Kõigile avatud kohviku vestlusringis arutlevad EKA teadusprorektor ja arhitektuuriteadlane Epp Lankots, kunstnik ja õppejõud Liina Siib, ehtekunstnik ja õppejõud Tanel Veenre ning arhitekt, Kultuuriministeeriumi arhitektuuri ja disaini nõunik ning EKA arhitektuurivaldkonna teadustöö juht Veronika Valk loomepõhise uurimistöö üle.

Küsime, mida tähistab loomepõhise uurimistöö või “loometeaduse” tulek Euroopa ja muu maailma teadusruumi – on see märk teaduse sisu muutumisest või pelgalt loomingu ellujäämisstrateegia neoliberaalse kõrgharidussüsteemi ja teaduspoliitika surve tingimustes? Mida annab teadusele aga ka ühiskonnale, kultuurile ja majandusele kunsti, arhitektuuri ja disaini muutumine uurimismaterjalist uurimismeetodiks? Kas kunst uurimismeetodina on vaba või seab teadmusvaldkonnana toimimine loomingule raamid (või muutub lausa ohtlikuks)? Kas igasugune looming on uue teadmise loomine?

Õhtu teises osas toimub kolme minuti pikkuste teaduse populariseerimise loengute konkursi EKA eelvoor, kus doktorandid esinevad lühiettekannetega oma uurimistööst ning valitakse kaks finalisti, kes esindavad EKA-t Teaduste Akadeemia korraldataval konkursil 23. septembril Teadlaste Ööl, sh ETV2 otseülekandes. Kõik on oodatud kuulama!

Tegevust toetab TeaMe+ ja Euroopa Liidu Regionaalarengu fond.

Vaata juba toimunud sündmusi
Täida küsitlus, võida meeneid!