Sisearhitektuuri bakalaureuse ja magistriprogrammi lisavastuvõtt kuni 13. augustini!

Sisearhitektuuri osakonnast on viimastel aastatel sirgunud mitmeid säravaid projekte – metsakõlakojad, Toomkiriku telling-installatsioon, ujuvobjekt Veetee, soovaatlustorn Vari jne –, osakonna tudengid on pääsenud vahetusüliõpilaseks maailma parimatesse disainikoolidesse ning tööle Eesti parimatesse arhitektuuribüroodesse. Juulis toimunud sisseastumiskatsed tõid konkureerima hulga noori kõikjalt üle Eesti, kelle seast valisime välja kümme tudengit, kes alustavad õpinguid juba septembris. Ent augustis korraldame lisavastuvõtu veel 5 kohale bakalaureuseõppe esimesel kursusel, et anda võimalus ka neile, kes mingil põhjusel juulikuistel katsetel osaleda ei saanud. Lisavastuvõtt võimalus uuesti proovida ka neile, kes juulis katsetasid, ent sisse ei saanud.

Avaldusi augustis toimuvaks lisavastuvõtuks sisearhitektuuri bakalaureuseprogrammi (õppekeel eesti keel) saab esitada 24. juulist kuni 13. augustini SAIS-i kaudu, samast leiate ka programmi ning sisseastumistingimuste täpsema kirjelduse.

Kandideerimiseks vajalikud riigieksamid on eesti keel (30 punkti) või eesti keel teise keelena (51 punkti) ning võõrkeel (30 punkti). Vestlus ja sisseastumiseksamid toimuvad 15.-18. augustini Tallinnas, sisearhitektuuri osakonnas (Nunne 16).

Sisearhitektuuri bakalaureuse õppekava läbimine kestab kolm aastat, õpe on päevane ning toimub eesti keeles. Õppekava täiskoormusega läbimine on tasuta. Bakalaureuse programmi ootame õppima ruumi ja inimese suhetest huvitatud üliõpilasi. Kaasaegne inimene viibib juba täna suurema osa päevast siseruumides; tulevikus see trend pigem kasvab. Seetõttu on ruumi funktsionaalne ja emotsionaalne kvaliteet ülimalt oluline. Treenime tudengites lisaks praktilistele tehnilistele oskustele – tarkvara tundmine ja projektide koostamine – ka üldistus- ja analüüsivõimet, mõõdutunnet ja oskust olla kontaktis iseendaga ning samas teha meeskonnatööd.

Õpingute käigus ei piirdu me vaid välisseinaga piiratud siseruumi uurimisega. Kvaliteetset ruumi otsime nii loodusest kui erinevatest ruumitüüpidest, tegeledes nii eramajade, etendusteks loodavate ruumide, rituaalsete ruumide kui väga erinevate töökeskkondadega köögist kuni kontorini. Sünnivad projektid, mis pakuvad ruumilahendusi väga erinevatele ühiskonnagruppidele ja püüavad siduda kogukondi.

* * * *

Rahvusvahelisse magistriprogrammi on oodatud valdavalt ruumiloomega seotud ettevalmistuse saanud tudengeid. Magistriprogramm on stuudiopõhine, esimesel aastal tutvustame läbi nelja stuudio uurimus- ja sekkumispõhiseid meetodeid. Uurime näiteks ruumi ja poliitika seoseid, jääkmaterjalide kasutamist ja tehnoloogiaid, mis virtuaalset ja füüsilist ruumi kokku sulatavad. Sukeldume läbi välitööde kohalikku ruumi spetsiifikasse ja otsime välisekspeditsioonidel uurimisteemadega seotud situatsioone piiri tagant. Valmistame ette spetsialiste, kes oleks võimelised magistriõppes saadud teadmisi rakendama erialases projekteerimispraktikas kui ka osalema ruumispetsialistina erinevates uut tehnoloogiat või uut sotsiaalset hüve loovas arendusmeeskonnas.

Avaldusi augustis toimuvaks lisavastuvõtuks sisearhitektuuri rahvusvahelisse magistriprogrammi saab esitada 24. juulist kuni 13. augustini SAIS-i kaudu, samast leiate ka programmi ning sisseastumistingimuste täpsema kirjelduse.

* * * *

Mõned näited EKA sisearhitektuuri osakonna õppeprojektidest:

https://www.ekasisearhitektuur.ee/projects/

https://www.facebook.com/EKAsisearhitektuur/

https://www.instagram.com/ekasisearhitektuur/

Sisseastumiseksamite ja individuaalse vestluse aja leiab iga sisseastuja SAISist oma avalduse juurest!

Küsimused:

Hannes Praks

hannes.praks@artun.ee

+372 5273626

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud