Eesti Kunstiakadeemia

AVATUD USTE PÄEV 24.03.2016

 

Tere tulemast Eesti Kunstiakadeemiasse!

Üliõpilased, kes tulevad Eesti Kunstiakadeemiasse, teavad intuitiivselt, et nende kutsumus on elada loojatena ja elukeskkonna kujundajatena. Nad teavad, et nende käte ja mõistuse koostoimel sünnivad uued elu muutvad ja imelised asjad.

Õpingute ajal juhendavad Sind professorid ja õppejõud, kes hoolivad Su loomingulisest käekäigust ja pööravad Sulle isiklikku tähelepanu; kaastudengid toetavad ja intrigeerivad teisiti mõtlema. Siin kohtud maailma tuntud kunstnike, arhitektide, disainerite ja kriitikutega, kes jagavad oma kogemust. Samuti tutvud vilistlastega, kelle looming on kõnetanud nii Eesti kui välismaa publikut ja innustab Sindki. Pärast ülikooli lõpetamist avastad, et samad inimesed, kellega siin õpingud läbisid, ümbritsevad Sind elu lõpuni.

Ettevõtjana leiad Eesti Kunstiakadeemiast ootamatuid ideid, mis loovad värskeid tooteid või teenuseid Su tooteportfelli ja viivad Su äri hoopis teisele tasemele ning uutele marjamaadele.

Kui soovid tegeleda kunstiga lihtsalt hobina vabadel hetkedel või täiendada kunagi õpitud oskusi, siis ootab Sind Avatud Akadeemia, kus saad valida väga erineva pikkuse ja sisuga loominguliste kursuste ja võimaluste seast. Õhtupoolikutel võid kas või töö ja muu elu kõrvalt omandada uue elukutse.

Astu sisse, oleme avatud!

Pilt

Eesti Kunstiakadeemia avab uksed ja aknad värskele õhule, ideedele ja tegijatele

24. märtsil tuulutab Eesti Kunstiakadeemia kevadiselt oma kõiki hooneid, avades uksed ja aknad värskele õhule, ideedele ja tegijatele. Külla oodatakse kõiki neid, kes tahavad kaasa rääkida Eesti elukeskkonna kujundamises ja panustada meie visuaalkultuuri kas arhitektidena, moe-, tekstiili-, toote- või graafiliste disaineritena, sisearhitektidena, kunstnike või tarbekunstnikena või saada kunstiteadlaseks, muinsuskaitsjaks, konservaatoriks, õpetajaks… Valida saab ligi 30 eriala vahel. Sügisest avatakse ka kaks rahvusvahelist magistriõppekava: Interaktsioonidisain ja Disain ja rakenduskunst (Design and Crafts).

24. märtsi Avatud uste päeva programm

Juba varahommikust on võimalik osaleda loengutes, erialatundides ja töötubades, mis on kirjas neljapäevases tunniplaanis.

Kella 10-18 on Estonia pst 7 hoone fuajees kõikidele külalistele üles seatud Infolaud, kus jagatakse päevakavasid, teavet erialade ja sisseastumise kohta. Infolauas tervitavad külastajaid õppeosakonna töötajad ja üliõpilased. Fuajees ja Postimehe kultuuriportaalis saab ekraanilt jälgida otseülekandes osakondades toimuvat ja osaleda virtuaaltuuril Google Hangouts’i kaudu ning esitada kaameramehe Henno Lutsu kaudu inimestele ka küsimusi. (Esmakordne võimalus!)

Kell 10.30 tervitab Estonia pst 7 infostaabis külastajaid Eesti Kunstiakadeemia rektor akadeemik Mart Kalm ja tutvustab ülikooli; kl 11.00 algab Disainiteaduskonna tutvustus Estonia pst 7, ruumis 426 ja kl 12.00 Vabade kunstide teaduskonna tutvustus Lembitu 12 hoones, ruumis 05. Arhitektuuriteaduskonna programm algab samuti kell 12.00 Pikk tn 20 dekaani tutvustusega, mille järel räägivad tudengid ja vilistlased arhitektuuri osakonnas õppimisest ja arhitektielust pärast EKAt.

Päev läbi on Estonia pst 7 fuajees üles seatud tudengikohvik KookON, kust saab maitsvaid salateid, iseküpsetatud kooke, pirukaid ja muud head-paremat. Infolauast saab osta ka EKA särke ja tudengite disainitud esemeid ning kirjastuse trükiseid, tasuda saab vaid sularahas.

Päeva jooksul toimuvad kõikides osakondades erialatutvustused, tudengitööde väljapanekud, näidatakse filme, räägitakse erialadest, EKA Galeriis on avatud näitus “Kõverruum”.

Graafilise Disaini Osakonna Majamuuseum kutsub külastajat osa saama tõelisest EKA GD kogemusest, mis moodustub kuhjumistest, katsetamistest ja kohvist. Näituseruumides on avatud töötoad, kus külastajad saavad proovida kätt plakatimeistrite ja märgitegijatena, ning puhkenurgad, kus keelt kasta ja tulevaste kolleegidega tutvuda. See on arhiiv, mis toob vaataja ette igapäevaseid olmeesemeid ja osakonna argielu ning viimistletud tudengitöid ja värskeimat graafilist disaini.

Sisearhitektuuri osakond avab neljapäeval uste asemel kõikidele huvilistele hoopis aknad. Alates südapäevast saab osakonna Nunne tänava akende kaudu õpperuumidesse otse sisse astuda ja kuulata tudengite aasta säravamate erialaprojektide tutvustusi, sh üle maailma kõlanud metsaruuporid ja mitmele poole kerkinud kilesaunad. Lisaks sellele lubavad sisearhitektuuri tudengid kõigil ka kõhud täis sööta, sest osakonnas tegutseb ühepäevane toitlustusasutus “Kalabaar”.

“Erialavalik on tudengikandidaatidele tõsine ja stressitekitav teema. Söök – eriti ühine söögitegemine – on aga stressi alandav tegevus, sestap loomegi neljapäeval Nunne tänaval sundimatu õhkkonna, mille käigus saab sisseastuja eriala kohta küsida nii olulist kui ka ebaolulist,” ütleb sisearhitektuuri professor Hannes Praks.

Kunstiakadeemia köögipoolele saab piiluda ka juba praegu läbi tähelugude, mis räägivad tudengite ja õppejõudude päris tegemistest. Tähelood on kokku korjanud ja värviliseks kujundanud graafilise disaini III kursuse tudengid Maria Muuk, Juuso Siltanen koostöös Henno Lutsu, Anne Loore Sundja ja Else Mare Lagerspetziga. Juhendas Brit Pavelson. Piiluge sisse: sisseastumine.artun.ee

Otseülekanne Postimehe kultuuriportaalis

EKA Avatud ustest ja akendest toimub sel aastal koostöös Postimees kultuuriportaaliga esmakordselt ka interaktiivne otseülekanne neile, kes ise ei saa kohale tulla, kuid tahaksid näha, kuidas Kunstiakadeemias õppimine käib.

Virtuaaltuuril saab osaleda kahel viisil: jälgides otseülekannet Postimees.ee portaalil või interaktiivselt Google Hangoutsi kaudu, kus saab liituda videovestlusega ja suunata kaamerameest end huvitavatesse ruumidesse ja osakondadesse. Samuti on võimalik kaameramehe kaudu esitada inimestele küsimusi. Link otseülekandele ilmub EKA veebilehele ja Facebooki õigel ajal.

Muidugi ei võimalda virtuaaltuur tunda majalõhnu ja kogeda ruumi ja inimesi vahetult. Seepärast tulge ikka Eesti Kunstiakadeemia avatud uste päevale kohale, tahame ka teid ise näha!

Kogu programm ja regsitreerumislink:

www.artun.ee/x/avatuduksed/

sisseastumine.artun.ee

Solveig Jahnke

Kommunikatsioonijuht

solveig.jahnke@artun.ee

Tel +372 6267 111

Mob +372 5626 4949

www.artun.ee

Lisatud Püsilink
Pilt

Registreeru EKA Avatud uste päevale ja osale loosis!

Armsad Avatud uste päevale tulijad, pange end kirja ka registreerumisvormil! Loosime välja 2 pusa (juuresoleval pildil) ja 3 EKA tudengite kujundatud toodet ning võitjad hõikame välja kell 10.30 Estonia pst 7 fuajees.

Pusad on kujundanud Maria Muuk ja Juuso Siltanen, EKA graafiline disain III kursus.

Registreeruda saab siin: http://goo.gl/forms/Ty79vqlOFo

Kohtumiseni neljapäeval!

Lisatud Püsilink
Pilt

EKA Avatud uste päeval 24. märtsil on tänavu enneolematu ja sõna otseses mõttes isuäratav programm!

24. märtsil toimub Eesti Kunstiakadeemias avatud uste päev. Juba varahommikust saab osaleda loengutes, erialatundides ja töötubades, mis on kirjas EKA neljapäevases tunniplaanis.

Kella 10-18 on Estonia pst 7 hoone fuajees kõikidele külalistele üles seatud Infolaud, kus jagatakse päevaprogramme, teavet erialade ja sisseastumise kohta. Infolauas tervitavad külastajaid õppeosakonna töötajad ja üliõpilased. Küsida saab nii praktilisi kui sisulisi küsimusi.

Kell 10.30 tervitab sealsamas külastajaid Eesti Kunstiakadeemia rektor akadeemik Mart Kalm ja tutvustab ülikooli, peale seda, kl 11.00 algab Disainiteaduskonna tutvustus Estonia pst 7, ruumis 426 ja kell 12.00 Vabade kunstide teaduskonna tutvustus Lembitu 12 hoones, ruumis 05. Arhitektuuriteaduskonna programm algab samuti kell 12.00 Pikk tn 20 dekaani tutvustusega.

Päev läbi on Estonia pst 7 fuajees üles seatud tudengite kohvik KookON, kust saab maitsvaid salateid, iseküpsetatud kooke ja pirukaid ja muud head-paremat. Infolauast saab osta ka EKA särke ja tudengite disainitud esemeid ning kirjastuse trükiseid, tasuda saab vaid sularahas.

Päeva jooksul toimuvad kõikides osakondades erialatutvustused, tudengitööde väljapanekud, näidatakse filme, räägitakse erialadest, EKA Galeriis on avatud näitus “Kõverruum”. Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas pajatab Ivan Sergejev oma välisõpingutest üliõpilasvahetuses USAs ja EKA vilistlased arhitektuuribüroodest kirjeldavad oma tööd ja elu arhitektina.

EKA kõige metsapoolsem osakond – sisearhitektuur – teeb taaskord midagi tavapäratut, kuid endale tavapärast – nemad plaanivad avatud uste päeval kõik uksed hoopis sulgeda, kuid avada aknad, kust pääseb osakonda siiski sisse ja toimub päeva kõige isuäratavam programm: “Avatud aken otse KALABAARi – sisearhitektuuri osakonna köögipool”

Köögipoolele nii otseses kui ka kaudses mõttes saab sisse astuda läbi Nunne tn 16 asuvate akende.

Kuuetunnise programmi jooksul, mille täidavad sel aastal sajaprotsendiliselt tudengid, saab korralikult süüa: eelroast desserdini, läbiv komponent roogades on kala. Päeva jooksul astuvad lavale osakonna säravamate erialaprojektide autorid esmakursuslastest magistrantideni.

“Eriti soovitame end salamisi möllida köögitoimkonna liikmeks. See on ruum, kus kuuleb kõige magusamat telgitagust teavet. Samal põhjusel on ehk arukas kaasa võtta ka saunalina, et pärast ametliku osa lõppu tänaste õppuritega koos leili võtta,” s​oovi​tab sisearhitektuuri professor Hannes Praks, kelle pikast habemest võib tõenäoliselt nii mõnegi kalakondi leida.

Kunstiakadeemia köögipoolele saab piiluda ka juba praegu läbi tähelugude, mis räägivad tudengite ja õppejõudude päris tegemistest. Tähelood on kokku korjanud ja värviliseks kujundanud graafilise disaini III kursuse tudengid Maria Muuk, Juuso Siltanen koostöös Henno Lutsu, Anne Loore Sundja ja Else Mare Lagerspetziga. Juhendas Brit Pavelson. Piiluge sisse: sisseastumine.artun.ee

EKA Avatud ustest ja akendest toimub sel aastal esmakordselt ka interaktiivne otseülekanne. See tähendab, et inimesed, kes ei saa kohale tulla, kuid tahaksid näha, kuidas Kunstiakadeemias elu ja õpe käib, saavad seda teha.

Otseülekandes osaleda saab kahel viisil: jälgides otseülekannet Youtube’is või interaktiivselt Google Hangoutsi kaudu, kus saab liituda videovestlusega ja suunata kaamerameest end huvitavatesse ruumidesse ja osakondadesse. Samuti on võimalik kaameramehe kaudu esitada inimestele küsimusi, kes kaamera ette jäävad. Link otseülekandele ilmub EKA veebilehele ja Facebooki õigel ajal.

See on hea võimalus neile, kes ise ei saa kohale tulla, kuid soovivad päevast osa saada. Muidugi ei võimalda virtuaaltuur tunda majalõhnu, maitsta suitsutatud kala ja kogeda ruumi ja inimesi vahetult. Seepärast tulge ikka ise Eesti Kunstiakadeemia avatud uste päevale, tahame ka teid ise näha!

Kogu programm ja regsitreerumislink on siin:

http://www.artun.ee/x/avatuduksed/

Sündmus Facebookis

Lehekülg Facebookis

Graafilise disaini tudengite kujundatud tähelood ja veeb: sisseastumine.artun.ee

​Kooligruppidele pakume võimalust liikuda ​EKA hoonetes tudengigiidiga​. Huvi korral​ võt​ta ​ühendust ​solveig.jahnke@artun.ee .

Lisatud Püsilink
Täida küsitlus, võida meeneid!