Tahaks uuesti kooli minna, aga . . .

Rauno Märks on nii raadiohääl, DJ, näitleja, kolumnist, brändilooja, abikaasa, kolme lapse isa ja lisaks kõigele sellele veel EKA Avatud Akadeemia vilistlane. Kooliõpilase rollis oli ta, muide, pea kõikide eelnevatega paralleelselt.

See oli 2010. aasta suvel, kui Rauno kodus istus ja ajakirja “Diivan” sirvis. Tema peas oli juba mõnda aega küpsenud üks mõte: omandada kõrgharidus disainivaldkonnas. Loovusepisik, mis Raunot poisieast saatnud oli; toosama inspireeriv ajakiri ning energia- ja motivatsioonilaeng hiljuti perre sündinud kolmandalt tütrelt – kõige heaendelise kokkulangevusel sündiski otsus. Milline, küsite? Tagasi kooli minna. Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemiasse graafilise disaini ja meedia kujunduse erialale. Neljaks aastaks*. Kui juba, siis juba.

“Planeerisin alguses kursuste formaati, kuid otsustasin, et võtan lähen maksimumi peale välja – nii paningi end nelja-aastasele õppele kirja,” avab Rauno tookord sündinud otsuse tagamaid. Septembri teisel nädalal oli Rauno juba esimeses tunnis. Kool kestis esmaspäevast reedeni, igal õhtul kolm tundi. Sellele lisandus veel iseseisev koduõppe vormis töö.

Mugavustsoonist välja

Omapäi nokitsemist ja kodus töö tegemist jätkus üksjagu, sest liiga palju sisulist kokkupuudet Raunol valdkonnaga kooliga alustades ei olnud. “Esimestes tundides ei saanud ma aru, kuidas vektoriga veetud kaari parajaks teha ja püüdsin mõttes kriipse vedada nii, et need üleliia pikad poleks,” meenutab ta. Õppejõudude kannatlikkus, toetus ning ja näpunäidete jagamine tegid alguse kahtlemata kergemaks. Rauno on tõdenud, et kogu protsess tõi teda kindlasti mugavustsoonist välja ja see oli uute inimestega tutvumise kõrval üheks peamiseks stiimuliks.

Praeguseks on Rauno sidunud end disaini- ja moevaldkonnaga, olles keskenunud isikliku brändi MummMõmm arendamisele. Ta kujundab ja loob mustreid nii naiste- ja meestesärkidele. Olgugi, et õpitu on saanud rakendust ning Rauno on otsapidi loometööga tänaseks seotuks jäänud, tunnistab mees, et oskus-ja teadmispagas vajaks turgutamist. “Oleks vaja kedagi samasugust, kindlakäelist Villu Järmuti sarnast õpetajat, kes kogu aeg uusi väljakutseid esitas ja sind töös hoidis!” tõdeb Rauno.

Kõik on võimalik, kui väga tahta

Rauno ei ole kaheksa aastat tagasi langetatud otsust hetkekski kahetsenud. Lisaks olulistele praktilistele valdkonnaoskustele nagu kujundusprogrammide tundmaõppimine ja nendega töötamine omandas ta teadmised ka disainiajaloost ning selle mõjutustest ja arengutest. Vähemoluline ei ole ka kompositsioonioskuse ning stiilitaju kujunemine ja areng. Neljale aastale kooliõpilasena tagasi vaadates tõdeb Rauno, et need õpetasid talle ajaplaneerimise kohta tohutult. Põhitöö ja kolme lapse kõrvalt koolis käimine nõuab kahtlemata rohkemat kui esmapilgul tunduda võib. “Aga kõik on võimalik!” – just seda Rauno kaheksa aastat hiljem tõdebki.

Rauno (disaini)tegemistega saab kursis olla sotsiaalmeedia vahendusel:

https://www.facebook.com/mummmomm

https://www.facebook.com/raunomarks/

https://www.instagram.com/mummmommshirts/

https://www.instagram.com/raunomarks/

* alates 2016. aasta keskpaigast saab Avatud Akadeemias kujundusgraafikat õppida kahe aastase programmi kaudu, mis ei sisalda nii suures mahus üldteooria aineid kui bakalaureuseõpe ja keskendub eeskätt praktiliste oskuste omandamisele.

Rauno Märks DJ foto 2

Postitas Avatud Akadeemia
Viimati muudetud

Avatud akadeemia