09.-30.01.2016 Sandra Kossorotova “hool. väärtus. võim. kontroll”

Kui keha omapäi jätta, muutub see voolavaks või lõdvaks? Olla keha(s), tähendab pidevalt balanseerida lihalikkuse & enesessekätketuse, sensuaalsuse & meditsiinilisuse piirimail. Tasakaalu saavutamise võimalikud mehhanismid: võim ja kontroll. Kontroll on võimu lahutamatu osa, kontrollis peitub võim. Keha tuleb kontrollida; suutlikkuses oma keha kujundada on võim, niisiis – keha tuleb enesesse kätkeda.

 

Mu keha olengi mina – mind tuleb endasse kätkeda.

 

Toidu tootmise, tarbimise ja valikute süsteem on hool(itsus)e, võimu ja kontrolli süsteem. Kõik kolm mehhanismi toimivad sageli väga isklike toitumise või sellest loobumise rituaalide kaudu. Ning toidu valmistamise protsessi kujundavad valmistajapoolsed isiklikud väärtused.

 

Mina muudan toidu millekski enamaks, toit muudab minu millekski enamaks.

 

Võimes end piisavalt kaua kontrollida peitub võime muutuda. Muutuda end jälgides, end mitte unarusse jättes, enese eest hoolt kandes – kontroll ja enesehool kui muutumise alus. Enese eest hoolitsemisest saab poliitiline valik, selle vahenditeks võim ja kontroll.

 

Teksti autor Keiu Krikmann

 

 

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Kuma Kombucha

Täname: Aadam Kaarma, Keiu Krikmann, perekond Kossorotov, Valentina ja Dmitri Ossipovitš, Valentin Siltsenko, Artjom Astrov, Kirill Tulin, Dmitri Aronov, Olga Smolkina

Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud