14.04 – 02.05.2015 Saskia Fischer ja Veit Hüter “No image is as good as any other”

Olete oodatud Saskia Fischeri ja Veit Hüteri näituse “No image is as good as any other” avamisele teisipäeval, 14. aprillil kell 18.00, EKA galeriis, Vabaduse väljak 6/8.

Näituse avamisel toimub Saskia Fischeri kunstnikuraamatu “Räige Päike”esmaesitlus. Live-performance’iga astub üles Sädelev Kass.

 

Saksa kunstnikud Saskia Fischer ja Veit Hüter esitlevad ühisnäitust “No image is as good as any other”, mis ühendab nende näiliselt vastuolulised lähenemisviisid.

 

Näitusega kaasnev kunstnikuraamat “Räige Päike” on saanud alguse Saskia õpingutest Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonnas – ajal, mil kunstniku esmamuljed olid vahetud. Saskia tegeleb ennekõike eraldiseisvate fotode ja nende koosesitamise katsetustest tuleneva meeleolu ja narratiivi loomisega. Saskia tööde keskpunktis on valgus ja ühtlasi selle pidev muundumine.

 

Veiti tööd erinevad esmapilgul oluliselt Saskia omadest. Veit loob abstraktseid kontseptuaalseid töid, lähtudes seejuures ebaõnnestumistest ja juhustest. Tulemuseks on pildid, mis käsitlevad valguse omadusi, soovi seda taltsutada ja samas jätta sellele oma kulg. Veiti tööd tegelevad vigade ja fotograafilise protsessi valeotsustega, mis viivad selleni, et pilt või fotonegatiiv muutuvad kasututeks.

 

Vestlusring kunstnikega leiab aset kolmapäeval, 15. aprillil kell 18.00. Kunstnikega vestleb kunstiteaduse tudeng Maire Kuusksalu.

 

Täname: Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas ja Saksa Kevad, Eerik Kändler ja Sädelev Kass, Elerin Velling, Andree Paat, Laura Herma, Iida Kaisa Urm, Anu Vahtra, Indrek Sirkel, Laura Toots, Eesti Kunstiakadeemia fotoosakond, Estonian Spirit OÜ.

 

/////

 

Saskia Fischer (1986) õpib fotograafiat Folkwangi Kunstide Ülikoolis Essenis, Saksamaal. Ta on end täiendanud Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonnas (2014).

 

Veit Hüter (1983) lõpetas äsja fotograafia eriala Folkwangi Kunstide Ülikoolis Essenis, Saksamaal (2010–2015).

 

/////

 

Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov

Näitus on avatud 15.04–02.05.2015

T–L 12.00–18.00

 

Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud