14. detsembril: Ühendaja / Haakija / Linkija – 12 purdega jalutuskäik

EKA sisearhitektuuri osakonna bakalaureuse õppekava I kursus presenteerib sel kolmapäeval, 14. detsembril kl 12-16 Tallinna linnaruumis kulgeval LÕUNAJALUTUSKÄIGUL tosinat vineerist ÜHENDAJAT. Ettevõtmine sünnib koostöös Vineerimaailmaga. Mis on “ühendaja”, mis saab luua PURDE, või ehitada SILLA? Ühendaja on objekt, mis loob füüsilise dialoogi kahe seni ühendamata objekti vahel: olgu tulemuseks siis purre Pikast Jalast Toompea rohealale, trepp Linnahalli vaateplatvormilt katusele või hoopis Rotermanni kvartali ühendamine merega, Kohtuotsa vaateplatvormi Nigulistega või rõduta korteri õuega. Sel kolmapäeval toimuva jalutuskäiguga kaasa kõndides saavad kõik ise näha ja kogeda, kuidas esimese kursuse tudengid ühendamisülesande lahendavad. Jalutuskäik stardib kell 12 EKA sisearhitektuurikateedrist (Nunne 16).

Kursust, mille tulemusena kolmapäevane jalutuskäik sünnib, juhendasid sisearhitekt Aulo Padar ja arhitekt Sille Pihlak, kes ütlevad, et sügisel alanud ja kolmapäevase jalutuskäiguga tipneva õppeaine eesmärgiks oli tutvustada üliõpilastele probleemi otsimist ja tõstatamist, selle lahendamist skitseerimise ja maketeerimise tasemel, tutvustada arvutiga 3D modelleerimist ning tööstusfreesi kasutamist suureskaalaliste objektide ehitamisel, et semestri lõpuks jõuda 1:1 skaalas freeselementidest kokkupandud orginaalobjektini.

Jalutuskäigule on oodatud nii kõikide osakondade tudengid, õppejõud, disainerid-arhitektid-sisearhitektid, sillaehitajad kui lihtsalt linnas kulgejad.

Rohkem infot:
Natalie Mets
interior@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur