17.03 – 29.03.2015 Helena Keskküla ja Art Nõukas “Loogiline laul”

 

 

Olete oodatud Helena Keskküla ja Art Nõukase näituse “Loogiline laul” avamisele teisipäeval, 17. märtsil kell 18.00, EKA galeriis, Vabaduse väljak 6/8.

 

EESTI Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna tudengid Helena Keskküla ja Art Nõukas esitlevad näitusel “Loogiline laul” ühiselt loodud installatsioone ja videotöid, mille algimpulss pärineb mõlema kunstniku loomingu ühisosast. Helena Keskküla ja Art Nõukase tööd on tugevalt seotud popkultuuri nähtuste detailideks lammutamise ja ümbermõtestamisega, olles mõjutatud televisioonist, laulutekstidest ja iidolitest.

 

“Loogiline laul” kasutab EESTIS tihti levinud Lääne laulude eestindamise mehhanisme, uurides millised müüdid tekivad laulu ja selle esitaja ümber ning mis vormi võib laul kultuuriruumis aastakümneid hiljem võtta. Näitus kompab põlvkondadevahelisi piire, kuid kunstnikud ei jää vaid analüütilisteks kõrvaltvaatajateks. Ajalugu ümber lavastades manipuleerivad nad küll vaatajaga, kuid jäävad kaasaega kritiseerides ka ise selle esindajateks.

 

Näitus koosneb neljast omavahel seotud episoodist, mis keerlevad Roger Hodgsoni laulu “The Logical Song” eestikeelse tõlke ümber, mis 1970. aastatel populaarsuse saavutas.

 

Tallinna Teisipäeva ja Tallinn Music Week Kunst programmi raames on teisipäeval, 24. märtsil galerii avatud 17.00 – 20.00. Kunstnikud on alates kell 17.00 galeriis ning tutvustavad näitust.

 

Artist talk kunstnikega leiab aset kolmapäeval, 25. märtsil kell 18.00. Kunstnikega vestleb kunstiteadlane Madli Ehasalu.

 

Täname: Jaan Kompus, Aire Luhaoja ja Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi poistekoor, Johannes Säre, Kirke Kangro, Ahto Nõukas, Benjamin Röckel, Pamela Sume, Pärtel Eelmere, EESTI Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Tallinn Music Week, Estonian Spirit OÜ, Kino Sõprus.

 

Vabaduse väljak 6/8, Kunstihoone sisehoov

Näitus on avatud 17.03.2015 – 29.03.2015

T–P 12.00–18.00

 

 

Jaga sõpradega:

Postitas Merilin Talumaa
Viimati muudetud