9.02 WILD TALKS: keskkonnakunstnik & arhitekt Marco Casagrande, linnade akupunktuur

Neljapäeval, 9. veebruaril annab EKA sisearhitektuuri osakonna kombeid eirava loengusarja WILD TALKS luue hooaja avaloengu soomlasest keskonnakunstnik ja arhitekt Marco Casagrande. Casagrande linna-akupunktuuri-teooria kombineerib urbanistikat hiina meditsiinist tuntud akupunktuuriga ning sellest lubab ta rääkida ka WILD TALKS’i loengu raames neljapäeval kl 16 EKA sisearhitektuuri osakonnas (Nunne 16).

Marco Casagrande on rahvusvaheliselt tunnustatud multidistsiplinaarse arhitektuuri ja innovatsioonibüroo Casagrande Laboratory juht. Ta tegeleb arhitektuuri, keskkonna, urbanistika, sotsioloogiliste ja haridusprojektidega. Oma sõnade kohaselt tegi Casagrande “arhitektuurse harakiri” pärast seda kui mõistis, et ainuüksi arhitektirollis töötades peetakse teda sageli vaid ehituslubade eest vastutavaks tööriistaks. Otsides suuremat vabadust, ehitas ta koos Soome arhitekti Sami Rintalaga oma esimese maastikuinstallatsiooni ning on tänaseni jäänud projektide juurde, mis püüavad tegeleda arhitektuuri tuumaga.

2015. aastal esitles Casagrande Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB raames Tallinnas Kultuurikatlas oma Paracity projekti, mis on algselt välja töötatud Taiwanis ning inspireeritud selles, kuidas elanikud seal hoonetele ise lisakorruseid ehitavad. Linnapoolse lähteülesande – rajada sageli tõusva veetasemega jõe kallastele linlik struktuur ja elupinnad ca 15000 inimesele – lahendas Casagrande meeskond töötades välja 6-meetrise küljepikkusega ristkihtpuitmaterjalist ehitatavad moodulsõrestikud, mille sisse saavad elanikud ise ehitada oma soovidele vastavad kodud. Sellised pool-isetekkelised struktuurid ja nende pugemine olemasolevate linnade sisse, tekitades kumulatiivse efekti ja parandades mõnd linna probleemi, on üks võimalik näide sellest, mida Casagrande nimetab linna akupunktuuriks.

Tallinnasse saabub Casagrande seoses sellega, et juhendab EKA sisearhitektuuri osakonna tudengite töötuba, suunates tudengeid uurima, millised võiksid olla “linna-akupunktuuri” paigad ja meetodid, mis sobivad just Tallinnale. Neljapäeval kl 16 toimuv WILD TALKS sarja loeng on ainus võimalus ka teistel tudengitel, arhitektuuri, sisearhitektuuri jt valdkondade praktikutel ja ruumihuvilistel küsida, mida ta Tallinnas teeb ning mis on linna-akupunktuur. Kuulama on oodatud kõik, sissepääs on vaba.

EKA sisearhitektuuri osakonna avalike loengute sarja WILD TALKs ebatavalisi lektoreid võib iseloomustada kahe tunnuse abil. Osa neist on kombeid ja tavasid eirates põhjustanud samapalju segadust kui linna sattunud põder. Teine osa on aga tähelepanuteraviku äärealadel hoidnuna elu kohta üht-teist avastanud. Kokkuvõtvalt usume, et kõnelejatel on kvaliteeti, mida saab enda kui ka ühiskonna huvides ära kasutada nii ruumiga tegelev tudeng kui keskkonnaaktivist või melomaan, seetõttu on loengud avatud kõikidele.

WILD TALKs on inglise keeles ja sissepääs on prii.

Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/1215751161854682/

Lisainfo:

Natalie Mets

Sisearhitektuuri osakond

Arendustegevuse koordinaator

Tel. +372 53457360

E-post: natalie.mets@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud

Sisearhitektuur