Ackermanni näitus Maksu- ja Tolliametis

Maksu- ja Tolliameti peakontori ootesaalis on avatud näitus, mis võimaldab külastajail lähemalt tutvuda kultuuripärandi läbivalgustamise ehk röntgenuuringute teemaga. Väljapaneku keskmes on Christian Ackermanni teadusprojekti käigus läbi viidud XR-uuringud ja Peeter Lauritsa efektsed röntgenlambid.

Ühistegevused Eesti Kunstiakadeemia ning Maksu- ja Tolliameti vahel said alguse aastal 2014, mil Rode-projekti raames toimusid Niguliste peaaltari röntgenuurigud. Sellega pandi alus tihedale ja erakordselt meeleolukale koostööle, mis seoses Ackermanni projektiga on kasvanud mahukateks teadusuuringuteks. MTA meeskond on oma portatiivse röntgenaparatuuriga kohal kõigis kirikutes, kus Ackermanni-uuringud toimuvad ning teostab uuringuid pea kõikidele skulptuuridele. Tänu sellele oleme teada saanud, kuidas need on tehnoloogiliselt üles ehitatud ning milline on Ackermanni käekiri skulptorina.

Nii teaduslik panus kui tegevuse atraktiivsus andis tõuke Peeter Lauritsa näituseks ja sealt edasi juba Maksu- ja Tolliameti enda ekspositsiooniks – selline peabki olema kaasaegne teadus, millesse saavad panustada väga erinevad valdkonnad ning mida saab näidata väga erinevates formaatides.

Paulus xray_2
MTA ekspositsioon
Jaga sõpradega:

Postitas Maris Veeremäe
Viimati muudetud

Muinsus­kaitse ja konserveerimine