ADAPTER vahendab ettevõtjatele nüüd 12 asutuse teadus- ja arendusteenuseid

Koostöövõrgustik ADAPTER sõlmis veebruarikuus lepingud kahe uue asutusega: teadust ja ettevõtlust ühendavate partnerite nimekirjaga liitusid BioCC ja Estonian Business School (EBS). Seega on ettevõtetel nüüdsest võimalik ADAPTER-i platvormi kaudu saada ühendust 12 teadus- ja arendusteenuseid pakkuva partneriga.

„Mul on väga hea meel tervitada BioCC-d ja EBS-i ADAPTER-i võrgustikku. Iga uue partneri lisandumisega kasvab ka meie võimekus pakkuda iga valdkonna ettevõtetele täpselt nende jaoks sobivaid teaduslahendusi,“ sõnas ADAPTER-i projektijuht Siim Kinnas.

BioCC OÜ teeb teadus- ja arendustööd ning osutab teenuseid kogu toiduahela ulatuses: alates looma aretusest, söötmisest ja pidamisest kuni tervist soodustavate toodete loomiseni ja nende tervislikkust tõendavate kliiniliste uuringute läbiviimiseni.

BioCC OÜ teadus- ja arendustöös rakendatakse innovaatilisi biotehnoloogilisi lahendusi, et luua uudseid söödalisandeid, toiduaineid ja toidulisandeid. Selle parimaks saavutamiseks integreeritakse BioCC ja rahvusvahelisi teadmisi mikrobioloogia, biokeemia, geneetika, metaboloomika, genoomika, bioinformaatika, füsioloogia ja kliinilise meditsiini valdkonnast.

1988. aastal asutatud Estonian Business School, mis tegutseb Tallinnas ja Helsingis, on vanim äriharidust pakkuv hariduskontsern Baltimaades. 1500 tudengiga kooli eesmärgiks on anda akadeemilisi teadmisi bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppe tasemel aktiivsetele ja ettevõtlikele inimestele ning edendada nende oskusi teadmiste edukaks rakendamiseks.

Tartu ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli eestvedamisel tegutseva teaduse ja ettevõtluse koostöövõrgustiku ADAPTER eesmärgiks on lihtsalt ja kiirelt ühendada ettevõtjad ning teadlased. Näiteks võimaldab ADAPTER ühe nupuvajutusega saada ühendust kõikide selles osalevate Eesti teadus- ja arendusasutustega, otsida nende poolt osutatavate teenuste seast endale tarvilik ja tutvuda ettevõtetele suunatud toetusmeetmetega.

ADAPTER-it tutvustavat videoklippi saab vaadata võrgustiku Youtube’i kanalil.

Lisainfo: Siim Kinnas, ADAPTER-i projektijuht, 520 4864, siim.kinnas@ut.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud