Esitlused ja sümboolika

EKA logo esimene autor on pikaaegne graafilise disaini õppejõud Villu Järmut, kes lähtus oma lahenduses Nikolai Triigi poolt 1905. aastal loodud tuntud tööst “Tulekandja”. Juugendlikus stiilis “Noor-Eesti” I albumile loodud kaanel oli kujutatud tõrvikut kandev noormees tiivulisel ratsul, kes meenutab Vana-Kreeka Perseust Pegasosel.

Mütoloogilist tiivulist valget võluhobust on läbi aegade seotud eelkõige luulekunstiga ja seda kujundit kasutas hiljem ka Eesti Kirjameeste Selts. Pegasose lennukus ja leegitsev tõrvik, seega kogu kujundi selge tähendusrikkus sobib iseloomustama ka noori kunstnikke ja nende kooli. Tõrvik kujundina oli logona kasutusel juba Riigi Kunsttööstuskooli ajal. Triik töötas aastatel 1914–1918 Tallinna Kunsttööstuskoolis õpetajana.

2006 ja 2007. aastal lõid graafilise disaini tudengid Keit Ein ja Eerik Kändler avalike suhete osakonna tellimusel EKAle visuaalse stiilijuhendi, mille käigus kaasajastati ja täpsustati ka logo ning valiti ametlikuks kirjatüübiks vilistlase Anton Kooviti loodud tüpograafia Adam.

Vormimüts

1920. aastatel võeti Riigi Kunsttööstuskoolis kasutusele lilla kandiga beež vormimüts (kuni aastani 1931).

1938. aastal loodi RKTKs üliõpilaskonvent Vartuja, mis võttis kasutusele tumesinisest sametist hulknurkse mütsi. Viimasel oli purpurne kant ja põhjal valge tikandiga stiliseeritud lumeräitsakas, mille keskel punane romb.

EKA teklit saab tellida üliõpilasesindusest

EKA logod

Uued EKA logod Google Drive'is on kättesaadavad siin

EKA logoga särgid ja pusad saadaval!

Saadaval on EKA särgid ja pusad. Särke on suurustes S, M, L, XL ja XXL ning ühe särgi hind on 15€, pusa hind 25€. Osta saab kommunikatsiooniosakonnast, EKA ruumis D207. Soovitav on ette helistada tel 626 7 111. [caption ...

Lisainfo

Lipukiri

Kunst on töö hing.

EKA logod Google Drive’is on kättesaadavad siin

Lisaküsimustega pöörduge kommunikatsiooni osakonna poole.

Kontaktid

anna_lindpere

Anna Lindpere

Kommunikatsiooniosakonna juhataja

56463229

anna.lindpere@artun.ee