Avatud Akadeemia

Avatud akadeemia on suurim elukestva kunstiõppe keskkond Eestis, pakkudes õppimisvõimalusi väljaspool riiklikku koolitustellimust.

Pakume mitmekesiseid õppimisvõimalusi enesearengule ja kompetentsuse tõstmisele orienteeritud inimestele.

Korraldame kunstiõpet ja koolitust visuaalkultuuri valdkonnas erinevatele sihtrühmadele.

Oleme arengupartner institutsioonidele, kes on huvitatud kunstialasest täiendõppest, pakkudes partneri vajadustele vastavat koolitust.

Teeme koostööd teiste Eesti ja Euroopa kunstiõppeasutustega.

Avatud Akadeemia tegevusvaldkonnad

Õppima on oodatud kõik, kes soovivad omandada uut eriala või täiendada kunstialaseid teadmisi või lihtsalt tegeleda loova alaga.

Üritused

Vilistlased

 • Avatud Akadeemias õppides käisin ka täiskoormusega tööl ning sealne õhtune õpe oli minu jaoks väga mugav. Tutvusin paljude eriala ekspertidega, meile korraldati palju erinevaid kursuseid ja meistriklasse. Proovisime graafikat, skulptuuri, tegevuskunsti, maalimist ja palju muud. See aitas mul valida enda jaoks õige suuna – maalikunsti. Peale läbitud õppekava oli mu kindel eesmärk saada sisse maali eriala magistriõppesse, kuhu ka pääsesin. Sain EKAst väga palju kontakte, mis on mind peale lõpetamist professionaalsel kunstiväljal aidanud.
  Avatud Akadeemias õppides käisin ka täiskoormusega tööl ning sealne õhtune õpe oli minu jaoks väga mugav. Tutvusin paljude eriala ekspertidega, meile korraldati palju erinevaid kursuseid ja meistriklasse. Proovisime graafikat, skulptuuri, tegevuskunsti, maalimist ja palju muud. See aitas mul valida enda jaoks õige suuna – maalikunsti. Peale läbitud õppekava oli mu kindel eesmärk saada sisse maali eriala magistriõppesse, kuhu ka pääsesin. Sain EKAst väga palju kontakte, mis on mind peale lõpetamist professionaalsel kunstiväljal aidanud.
  Maria Sidljarevich
  EKA maaliosakonna vilistlane
  Eesti Maalikunstnike Liidu president, kunstnik
 • Avatud akadeemias õppimine on olnud üks parimaid ja huvitavamaid aegu mu elus. Esiteks ei olnud sealsed õppejõud mitte klassikalises mõttes õpetajad, vaid rohkem sõbrad. Teiseks oli kogu see seltskond eri vanuses üliõpilasi üks väga lahe kogukond ja kolmandaks oli seal lihtsalt VÄGA ÄGE.
  Avatud akadeemias õppimine on olnud üks parimaid ja huvitavamaid aegu mu elus. Esiteks ei olnud sealsed õppejõud mitte klassikalises mõttes õpetajad, vaid rohkem sõbrad. Teiseks oli kogu see seltskond eri vanuses üliõpilasi üks väga lahe kogukond ja kolmandaks oli seal lihtsalt VÄGA ÄGE.
  Tiit Priidel
 • Avatud Akadeemia on maailma parim kõrgkool, kus saab eestikeelset kunstiharidust! Minu uus elu sai siit alguse.
  Avatud Akadeemia on maailma parim kõrgkool, kus saab eestikeelset kunstiharidust! Minu uus elu sai siit alguse.
  Soho Fond
  Kunstnik