Konkurss Eduard Wiiralti stipendiumile

Kultuuriministeerium kuulutas välja kunstiüliõpilastele mõeldud konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile, millega edendatakse tudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist. Stipendiumi makstakse Eduard Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest.

Kultuuriministeerium kui Wiiralti autoritasude seadusjärgne pärija asutas stipendiumi 2004. aastal. Selle kandidaat võib olla iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng.

Kultuuriministeeriumi kunstinõunik, valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre rõhutas, et Eduard Wiiralti stipendiumi roll noorte kunstnike motiveerimisel ei ole muutunud – stipendium on kunstitudengitele lisaks kõigele muule ka auasi. „Kogemus näitab, et stipendium aitab noorel alustaval kunstnikul end tutvustada ning kinnistada enda nime siinsel kunstimaastikul. Juba kandideerimine iseenesest sunnib põhjalikult endasse vaatama, oma loomingulisi kavatsusi analüüsima ja neid selgelt sõnastama,“ ütles Soomre. Ta soovitas kandideerijail hoolikalt läbi mõelda stipendiumi eesmärgi enda jaoks ning selgitada võimalikult täpselt ka oma loometegevuse peamisi põhimõtteid ja nende olulisust.

Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot. Nagu ikka, lisab Eesti Kunstimuuseum stipendiumile nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb esitada Kultuuriministeeriumile loomingulise ja erialase tegevuse kokkuvõte, tõend õpingute kohta ning motivatsioonikiri. Digitaalselt allkirjastatud taotlusi e-posti aadressil min@kul.ee  või paberkandjal Suur-Karja 23, Tallinn, oodatakse 21. novembrini 2017. Täpsed tingimused ja ka varasemad stipendiaadid on Kultuuriministeeriumi kodulehel siin.

Lisainfo

Maria-Kristiina Soomre
kunstinõunik
628 2242
maria-kristiina.soomre@kul.ee

Meelis Kompus
kommunikatsiooninõunik
5202 318
meelis.kompus@kul.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Solveig Jahnke
Viimati muudetud

Vabade kunstide teaduskond