Algas vastuvõtt Eesti Kunstiakadeemiasse!

Tänasest, 11. juunist alates on võimalik esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemiasse. Õppima on oodatud kõik teotahtega, ühiskonna ja elukeskkonna parendamisest huvitatud loovad mõtlejad.

Sisseastumisavaldusi võetakse vastu kuni 28. juuni südaööni sisseastumise infosüsteemi SAIS vahendusel ning 27.-28. juunil ka Kunstiakadeemias kohapeal, Estonia pst 7, kella 10–16.

Eesti Kunstiakadeemias on võimalik õppida enam kui kolmekümnel õppekaval arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ning vabade kunstide teaduskonnas, paljudel neist saab Eestis kolmel astmel kõrghariduse omandada vaid siin. 2018. aasta sügisest on võimalik asuda õppima ka täiesti uutel õppesuundadel nagu digitoote disain, museoloogia ja kaasaegne kunst. Kogu õppekavade valiku, sisseastumistingimuste ja -ajakavaga on võimalik lähemalt tutvuda EKA kodulehel.

Vastuvõtuperioodil toimuvad sisseastujatele ka infotunnid, konsultatsioonid ja proovieksamid, mille kohta leiab lisainfot SIIT. Käesoleval nädalal on võimalik osaleda tekstiilidisaini, klaasikunsti, moedisaini ja nahakunsti infotundides ja proovieksamitel. Lisaks toimub kolmapäeval, 13. juunil disainiteaduskonna magistriõppe infoõhtu, kuhu on oodatud kõik, kel huvi alustada disainialaseid õpinguid kõrghariduse teises astmes.

Sügissemestrit alustab EKA kollektiiv ühiselt uues õppehoones. Kalamajja loodud hoone on lahendatud keskendudes just tulevasele tudengile ja sellele, et maja toimiks sünergiliselt. “Me oleme kõik Kunstiakadeemia vilistlased ja meie jaoks on väga olulised juhuslikud kohtumised erinevate erialade vahel kooli sees ja me püüdsime oma arhitektuuriliste võtetega sellistele kohtumistele võimalikult kaasa aidata,” selgitab üks hoone arhitektidest Koit Ojaliiv. EKA uus maja on kavandatud kui lõuendiks, mis lubab tudengite muutusi ja sekkumisi, et oma ootusi ja lootusi realiseerida.

Kunstiakadeemia kuulub oma valdkonnas maailma 200 tippülikooli hulka (QS TOP University Ranking 2016). EKA teeb koostööd maailma parimate ülikoolidega ning on oluliste rahvusvaheliste haridus- ja erialavõrgustike liige, mis annab siin õppijatele ja töötajatele suurepärased võimalused silmaringi ja mõttemaailma avardamiseks ning enesearenguks. Eesti Kunstiakadeemia osaleb riiklike disaini-, linnaplaneerimise-, hariduse- ja kunstistrateegiate väljatöötamises ning EKA tudengid ja õppejõud räägivad ja teevad aktiivselt kaasa ühiskonna ja elukeskkonna arendamises. Oma vilistlaste kaudu ja nendega koostöös esindab Eesti Kunstiakadeemia liikmeskond Eesti Vabariiki olulistel rahvusvahelistel areenidel.

Kunstiakadeemiasse on oodatud õppima sotsiaalselt tundlikud, motiveeritud ning loovad mõtlejad, kes on valmis ennast ja maailma parendama.

Jaga sõpradega:

Postitas Maarja Pabut
Viimati muudetud