Ann-Katriin Kelder: Vello Asi tudengipreemia laureaat 2021!

ESL ja EKA sisearhitektuuri osakond valisid värskeks Vello Asi tudengipreemia laureaadiks magistrant Ann-Katriin Kelderi.

Tänavune tudengipreemia laureaat on loominguline katsetaja, kelle avatud hoiak ja uudishimu on suurepäraseks uurimusliku protsessi käivitajaks. Ann-Katriin on tõsine ja süveneja tüüpi ruumilooja ja -mõtestaja, keda huvitab erialaprojektidega süvitsi minek. Ta võtab endale teemaga suhestumiseks ja ideede väljatöötamiseks aega – analüüsib, otsib, eksperimenteerib, kuulab tagasisidet, laiendab mõtet ja liigub lõpptulemusena kiirelt edasi.

Sisearhitektuuri osakonna juhataja professor Tüüne-Kristin Vaikla ütleb, et lehitsedes Ann-Katriini isikupärast punast portfooliot, võib tema autoripositsioonis tajuda polaarset loomust, mis balansseerib tasakaalu ja rahutuse piiril. Projektidest tõstab Vaikla esile Anni sakraalse ruumi otsinguid nii esmakursuslase kui magistrandina, kus sisuline tööprotsess väljendub maketeerides materjalist sõltumata  – nii vineeri kui saviga oskab ruumi ja vormi mitmekesiselt uurida, tunnetada ja esitada.

Ann-Katriin kaitses eelmisel kevadel sisearhitektuuri osakonnas edukalt bakalaureusekraadi ning jätkab täna õpinguid sama eriala magistrantuuris. 

Emeriitprofessor Vello Asi oli aastakümnete vältel sisearhitektuuritudengite koolitamise võtmepersoon, kes toetas tudengite isiksusteks ning oma ala professionaaliks kujunemist. Professor Asi põhimõtted, eetika ning suhtumine töösse ja loomingusse on väärtushoiakud, mida loodame näha ka tänaste noorte sisearhitektide juures. Just seetõttu annavad Eesti Sisearhitektide Liidu juhatus ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakond tudengipreemiat välja Vello Asi nimelisena. 

EKA sisearhitektuuri osakond soovib õnne! 

Siit saad lähemalt lugeda: https://arhitektuuripreemiad.ee/objekt/vello-asi-nimeline-tudengipreemia-2021/

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud