Anonüümse skulptuuri leid endise EKA krundil

Foto: Jelizaveta Sedler
Anonüümne skulptuurileid1
Anonüümne skulptuurileid3
Anonüümne skulptuurileid2
Anonüümne skulptuurileid4
Anonüümne skulptuurileid5
Nimetu büsti naasemine. Fotod: Reeli Kõiv, Jelizaveta Sedler

Ootamatu leid EKA vana maja alune maapõu annab välja skulptuure!

Kunagise õppehoone krundil Tartu mnt 1 kooriti arheoloogiliste tööde käigus parasjagu pinnase hiliseid kihte, kui ühtäkki jäi kopa ette portreebüst.

Paekivist raiutud rinnakuju oli jäänud hoone välisseina juures oleva trepi alla või sattunud sinna lammutamise käigus ning rusud ja täiteliiv olid matnud suuremõõdulise skulptuuri enda alla. Tegemist on naise portreega oletatavasti 1960.–1970. aastatest. Silma torkab tahulise vormiüldistusega juuksepahmakas ja lõpuni viimistlemata nägu. Portree kahjustatud laup ja nina lubavad oletada, et autor tegi raiumisel vea, mida teose kivist väljatahumisel oli hiljem võimatu heastada. Leid jõudis EKA muuseumi 31. mail.

Tegemist on väärtusliku lisandusega EKA muuseumi skulptuurikogusse, milles on seni vaid 2 tööd, mis mõlemad on saadud hiljutise kogumistegevuse tulemusena.

Skulptuurikogu vajab täiendust

EKA muuseum ootab väga igasugust teavet nii leitud töö kui ka teiste EKA (ERKI) tudengite loodud skulptuuride kohta, mis võiksid kuuluda EKA muuseumi kogusse.
Kutsume üles skulptuuri eriala lõpetanuid otsima panipaikadest oma kooliaegseid töid! Eriti oodatud on igasugune info diplomitööde kohta, mida oli omal ajal kombeks asutustesse deponeerida.

Loodame teie abiga muuseumi skulptuurikogu täiendada!

Muuseum tänab Arheox OÜ arheolooge Rivo Bernotast ja Keiti Randoja koostöö eest ning EKA töötajaid Mart Saarepuud ning Margus Ilvest abi eest enam kui 100 kilo raskuse skulptuuri jõudmisel muuseumi fondi.

Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud