Antonia Alampi avatud loeng “Notes Towards Geographies of Imagination” 31. mail

Rahvusvaheline laeng #8: Antonia Alampi

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut kutsuvad:

VIIMANE loeng seeriast “Rahvusvaheline laeng” 2017/2018 õppeaastal

ANTONIA ALAMPI (Berliin)
31.05 kell 18 loeng Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6)
01.06 kell 10.15 seminar KVIs (Suur-Kloostri 11)

Oma loengus “Notes towards Geographies of Imagination” räägib Alampi käimasolevast projektist Berliini SAVVY kunstikeskuses, mida ta arendab koos Bonaventure Ndikungi, Olani Ewunneti ja Lynhan Balatbatiga. Projekt lähtub 18. sajandi teises pooles elanud endise orja ja esimese Ameerika mustanahalise naisluuletaja Phillis Wheatley luuletusest “On Imagination”. Wheatley jaks oli kujutlusõime ainuke võimalus end vabana tunda. Samas võib kujutlusvõime mängida ka vastupidist rolli. Viidates akadeemikule ja antropoloogile Michel-Rolph Trouillot’kirjutistele räägib Alampi valepiltidest ja kujuteldavast geograafilisest jaotusest, mis on omane Lääne ühiskonnale, et seadustada oma ülemvõimu. “Geographies of Imagination” näitusel, mis SAVVYs septembris avatakse näeb tekste, kunstiteoseid ja uurimismaterjale, mis mõtestavad teise konstrueerimist kultuuris.

Antonia Alampi on SAVVY Contemporary kunstikeskuse direktor ja Extra-City kunstikeskuse kuraator Antwerpenis. Koos Iliana Fokianakiga loodud projekti Future Climates raames on Alampi tegelenud väikeste institutsioonide prekaarsuse probleemidega. Ta on töötanud Kairos Beirut galerii kuraatori ja programmi The Imaginary School juhatajana. Alampi kirjutised on ilmunud mainekates kunstiajakirjades, nende seas Art-Agenda, Ibraaz, Arte e Critica, Flash Art International ja mitmetes publikatsioonides. Ta on lugenud loenguid Euroopa ja Põhja-Aafrika akadeemiates ja esinenud paljudel kunstiüritustel.

Loengule järgneb seminar 01.06 kell 10.15 EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis (Suur-Kloostri 11). Seminari registreerumiseks ja lugemismaterjali saamiseks kirjutage palun karin.vicente@artun.ee.

Kõik loengud ja seminarid on tasuta ja inglise keeles. Loenguid salvestatakse ja jagatakse EKA Vimeo lehel.

Loenguseeria raames tulevad Tallinna rahvusvaheliselt tunnustatud kuraatorid ja kriitikud, kes tutvustavad oma praktikat, töömeetodeid ning jagavad seminarides nõuandeid väljal alustavatele tudengitele. Sarjaga tähistatakse kuraatori õppesuuna avamist KVI magistrantuuris.

2017. aastal käisid seeria raames Tallinnas Vincent Honoré (09.11), kuraator Vasif Kortun (23.11), kuraator Martha Kirszenbaum (07.12), 2018. aastal documenta14 kuraator Dieter Roelstraete (26.01), luuletaja ja kunstikriitik Quinn Latimer (21.02), kuraator Lumi Tani (22.03), kunstikriitik Andrew Berardini (12.04). Loengusarja lõpetab kriitik Antonia Alampi (31.05). Kõik külalised tutvuvad oma visiidil Eesti kunstnike ja kunstieluga.

Üritust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Baltic-American Freedom Foundation, Eesti Teaduste Akadeemia. Projekti rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Projekt EKA Loovkärg. Eesti visuaal- ja ruumikultuuri õppe- ja teaduskeskus (Sisutegevuste projekt) 2014-2020).

Jaga sõpradega:

Postitas Karin Vicente
Viimati muudetud