Arhitektuuri avatud loengud – on standby

EKA avatud arhitektuuriloengute sari pidi sel sügisel Tallinna tooma Läti ja Leedu noored arhitektid, linnaplaneerijad ja kunstnikud, et vaadata lähemalt, mis toimub Baltikumi arhitektuurimaastikul.

Loengud toimuvad niipea, kui olukord terviserindel seda taas lubab. Soovime esinejaid saali ja vahetult tudengitega suhtlema, mitte ainult ekraani vahendusel kõnelema.

Hoidke uudistel silm peal ja olge terved!

Loengusarja kuraatorite, arhitektide Sille Pihlaku ja Johan Tali sõnul ei ole arhitektuurist kui ühiskonna peeglist loenguid pidades kuidagi võimalik kitsalt ruumikultuuri raames püsida ning just seetõttu sobivad arhitektuuriloengud lisaks arhitektuuritudengitele ka teiste valdkondade professionaalidele ja üliõpilastele. Algavaks sügiseks lektoreid valides otsustati lähtuda Baltikumi mullis püsimisest – lõppenud suvel käis Lätis ja Leedus reisimas ilmselt rohkem eestlasi kui kunagi varem, ent mida teame me Läti ja Leedu arhitektuuri ja linnaplaneerimise tänasest mõttemaailmast?

 

Loengusarjas ootame osalema:

  • arhitektuuripraksist ĒTER, mis loodi aastal 2018 eesmärgiga luua unikaalseid keskkondi looduse, tehnoloogia ja kaasaegse kultuuri kokkupuutepunktis. ĒTER asutajateks on Kārlis Bērziņš, Dagnija Smilga ja Niklāvs Paegle – arhitektid, teadurid ja õpetajad, kes tegutsevad Zürichis, Viinis ja Riias.
  • Leedu kunstnike ja teadurite duot Nomeda ja Gediminas Urbonas, Urbonas Studio Urbonas Studio on interdistsiplinaarne uurimispraksis, mis hõlbustab erinevate teadmuse loomise ja kunstiga seotud valdkondade kokkupuutepunkte eesmärgiga toetada projekte, mis muudavad ühiskondlikke arusaame avalikust ruumist.
  • Läti noort arhitekti Linda Leitane, kes on töötanud Riia arhitektuuribüroodes “SZK and Partners” ja “NRJA”, osa võtnud mitmetest kohalikest ja rahvusvahelistest arhitektuurivõistlustest. Osalenud kaaskuraatorina Läti rahvusliku näituse “Unwritten” koostamisel 14. Veneetsia Arhitektuuribiennaalil ning pühendunud Läti modernistliku arhitektuuri uurimisele.
  • Leedu uue põlvkonna arhitekte Petras Išora ja Ona Lozuraitytė, kes vaatlevad ruumi laenates võtteid arheoloogidelt ja antropoloogidelt. Olles alustanud installatsioonide, näitusekujunduste ja väikevormidega, on nad viimastel aastatel võitud rea rahvusvahelisi võistlusi, mh Leedu maanteemuuseumi konkursi ning Yangjaegogae öko-silla projekti konkursi Seoulis Lõuna-Koreas.

 

Avatud loenguid toetab Kultuurkapital.

www.avatudloengud.ee

https://www.facebook.com/EKAarhitektuur/

 

Lisainfo:

Tiina Tammet

E-post: arhitektuur@artun.ee

Jaga sõpradega:

Postitas Tiina Tammet
Viimati muudetud

Arhitektuur ja linnaplaneerimineArhitektuuri­teaduskond