Arhitektuuritöötoad gümnaasiumiastmele!

Avatud uste päev EKAs, 2019

SISSEASTUJAILE JA KOOLIDELE: kuidas jõuda ideest vormini? Milliste töövahenditega arhitektid täna töötavad? Kuidas linna planeerida, kui igaüks tahab erinevaid asju? Kui tahad lähemalt näha, milliste probleemidega arhitektid tegelevad ja kuulda, kuidas EKAs arhitektuuriõpe käib, siis saad meie arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna tudengid kooli külla kutsuda või tulla grupiga EKAsse kohapeale. Panime kokku 3 praktilist töötoa-programmi, mis lasevad sul oma käega mõned ülesanded läbi teha. 

Esimese kahe töötoa jaoks peate grupiga EKAsse kohale tulema, sest kasutame töövahendeid meie laborites ja töökodades. Kolmandat töötuba saame korraldada ka koolides. Iga töötuba kestab 2-3 tundi ning kui tulete EKAsse, võime teile lisaks korraldada ekskursiooni EKA uues majas. Et oma grupile kindlasti sobiv aeg leida, broneeri töötuba siin.

 

3D mudeldamise töötuba

Kuidas kõige uuemate kaasaegsete töövahendite abil vormi luua? 3D-mudeldamise, Arduino prototüüpimise platvormi ja sensorite abil ühendame tehnoloogia ja keskkonna, mille abil proovime luua uut vormikeelt. Liigume töötoa käigus digitaalsest maailmast füüsilisse maketti, ning proovime leida loomingule konteksti ning skaala. 3D töötoa gruppi mahub 12-15 inimest.

Märksõnad: digitaalne mudeldamine, Arduino, sensorid, maketeerimine.
Toimumiskoht: EKA

Töötuba “Kipsist virtuaalruumi”

Proovime kätt kipsist vormide loomisel: läbi füüsiliste katsetuste arutleme sellistel arhitektuursetel teemadel nagu materiaalsus, vorm ja skaala. Töötoa teises pooles saab iga osaleja enda valmistatud reaalse maketi virtuaalruumi asetada ning testida, milline võiks loodud makett välja näha päris ehitisena. Kipsi- ja virtuaalruumitöötoa gruppi mahub 12-15 inimest.

Märksõnad: kips, fotogrammeetria, materiaalsus, arhitektuurne vorm, ruumiskaala
Toimumiskoht: EKA

Töötuba “Kuidas planeerida linna?”

Selles ka suuremale seltskonnale sobivas töötoas saab proovida, kuidas olla linnaplaneerija. Läbi arutelude, visandamise ja maketeerimise mängime läbi linnaplaneerijate sagedast tööolukorda, kus igal inimesel on oma soovid ja vajadused. Asetame end erinevate huvigruppide rolli ning räägime sellest, kuidas võiksid meie ühises linnaruumis olla esindatud erinevad huvid. Arutame, kuidas mahuvad tänavale ära üheaegselt autod, jalgratturid ning erinevate vajadustega jalakäijad, mida on vaja selleks, et inimestel oleks avalikus ruumis hea olla ja kuidas võiks inimesed linnaplaneerimisel ka ise osaleda. Linnaplaneerimise töötuba sobib ka suuremale seltskonnale (kuni 25 inimest). Töövahenditest kasutame välja prinditud linnaplaane ja joonistus- ning maketeerimisvahendid 

Märksõnad: linnaplaneerimine, huvigrupid, kaasamine
Toimumiskoht: EKA või teie koolis kohapeal

Ruttu registreerima! Broneeri töötuba siin.

Jaga sõpradega:

Postitas Triin Männik
Viimati muudetud