EKA eelakadeemia sügiskursus

EKA EELAKADEEMIA „Enne tee ja siis mõtle“

Sügissemestril algav eelakadeemia on mõeldud neile, kes huvituvad EKAs õppimisest. Sügissemestril keskendume vabadele kunstidele ja katsetamisele. Eelakadeemia toimub EKA uues õppehoones!

Me ei oota mitte geniaalsete ideedega õppijaid, vaid alustame algusest. Käsitleme erinevaid väljendusvahendeid ja visuaalse keele algelemente. Maali, joonistamise, kompositsiooni ja skulptuuri õppeaineid läbides on võimalus proovida mitmesuguseid kujutamisvõimalusi nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt. Pideva praktikaga arendame katsetamisjulgust. Koostöös õppejõududega kujundab õppija oma individuaalset pildikeelt, milles võib ta edaspidi juba ise oma tööde kaudu „kõnelema“ hakata.

Programm pakub üldist ettevalmistust ja kunstipraktikaid, mis lähtuvad nüüdiskunsti tegevusväljal toimuvast.

Sügissemester eelakadeemias on eksperimenteeriv ja avastav, tutvustab väljendusvahendite võimalusi ning jätkub kevadel. Loe kevadsemestri kohta SIIT.

 

ÕPIVÄLJUNDID

Kursuse tulemusel õppija

  • omab ülevaadet erinevatest kunstilistest väljendusvahenditest joonistamise, maalimise ja skulptuuri/installatsiooni alal,
  • tunneb elementaarseid kunstnikutööks vajalikke materjale ja on saanud kogemuse enda valitud tehnikate kasutamisel,
  • tunneb peamisi klassikalisi kompositsioonireegleid ja suudab neid vajaduse korral oma töödes rakendada.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad oma valminud töid. Arvestuse läbinutele väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.

Õpingute alustamise tingimused: oodatud on huvilised alates 16. eluaastast, vanuse ülempiiri ei ole

 

Vabade kunstide eelakadeemia sügissemestri kursused (võimalik osaleda ka eraldi kursustel):

  1. Joonistamine (15 akadeemilist tundi). Juhendab Ann Pajuväli, pühapäeviti Lilli-Krõõt Repnau
  2. Maalimine (15 at). Juhendab Saskia Järve
  3. Kompositsioon (12 at). Juhendab Mihkel Ilus, pühapäeviti Maria Sidljarevitš
  4. Skulptuur ja installatsioon (15 at). Juhendab Edith Karlson, laupäeviti ja pühapäeviti Sten Saarits

HINDAMINE (4 at). Osalevad kõik juhendajad

 

MAHT, AEG JA MAKSUMUS

Maht: 3 EAP, sellest 60 akadeemilist tundi lähiõppes 2018. a oktoobri algusest detsembri keskpaigani

Aeg: kaks korda nädalas õhtuti kl 18–20.15 või laupäeviti kl 10–17.00.

  • Esimene grupp esmaspäeval ja kolmapäeval kl 18–20.15.
  • Teine grupp laupäeviti kl 10–17 (eelistatud on Tallinnast väljaspool õppijad).
  • Kolmas grupp pühapäeviti kl 10–17 (juhendavad Lilli-Krõõt Repnau, Maria Sidljarevitš, Saskia Järve ja Sten Saarits)

Maksumus: 280 eurot. Võimalik tasuda kolme osamaksena (130 eurot, 75 eurot, 75 eurot). Alla 21aastastele on maksumus 180 eurot, mis on samuti võimalik tasuda kolme osamaksena (à 60 eurot)

Võimalik on valida ka üksikkursusi hinnaga 70 eurot (alla 21aastasel 50 eurot) kursus

Koht: Põhja pst 7, Tallinn

Koordinaator: Hanna Ental, hanna.ental@artun.ee

Eelakadeemia algab oktoobri alguses ja lõpeb detsembri keskel hindamisega.

 

ÕPPEKAVARÜHM

Kujutav kunst ja kunstiteadus

 

REGISTREERUMINE kursusele on lõppenud.

 

JUHENDAJAD (võib muutuda)

Mihkel Ilus on kunstnik ja EKA maaliosakoona meister ja külalisassistent. Ta lõpetas 2015. aastal Eesti Kunstiakadeemia kunstide magistriõppe.  Viimastel aastatel on Mihkel teinud aktiivselt isikunäitusi, osalenud mahukatel ühisnäitustel ning tegelenud ka mitmete etenduskunsti projektidega. Ta pälvis 2015. a oma magistritööga “Väljalaske tööruum” TASE15 lõpetaja suure preemia laureaadi tiitli ning 2012. a Eduard Wiiralti stipendiumi.
http://mihkelilus.com/

Ann Pajuväli on graafik. Ann on omandanud bakalaureuse- (2012) ja magistrikraadi (2017) Eesti Kunstiakadeemias graafika erialal. Anni looming on jõudnud mitmetele grupinäitustele ning leidnud kajastust nii eesti- kui ka välismaistes väljaannetes. Viimased aastad on Pajuväli huvitunud koomiksikultuurist ja selle avaramast ning abstraktsemast käsitlusest.
http://annpajuvali.tumblr.com

Saskia Järve on Eesti kunstnik, kes on omandanud 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal magistrikraadi. Sellest ajast alates õpetab ta EKAs ja kunstikoolis DAK Stuudio. Näitustel esineb Saskia oma loominguga alates aastast 2005. Enamasti figuratiivse maalijana käsitleb ta igapäevaelu sündmusi, keskendudes inimloomuse keerukusele ja psühholoogiale. Tema loomingus segunevad kaadrid isiklikust arhiivist rahvasuus ja popkultuuris levivate kujundite ja lugudega. Saskia töid on eksponeeritud Eestis, Kanadas, Inglismaal, Itaalias, Saksamaal, Soomes, Venemaal, Lätis ja Leedus. Hiljutisi näituseid: „Mälu kaob II“, Tallinna Linnagalerii, Tallinn (2017); „Mälu kaob“, Toompea lossi kunstisaal, Tallinn (2016); „VIGA“, Leydeni galerii, London (2015). Lisateave: www.saskiajarve.com

Edith Karlson on Eesti kunstnik, kes on lõpetanud 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri magistriõppe. Peale magistriõpingute lõppu on juhendanud Eesti Kunstiakadeemias oma eriala kursuseid. Oma installatiivsetes skulptuurides kujutab ta peaasjalikult loomi ja inimesi. Tema peamised näitused on olnud üleval Eestis, aga ka Leipzigis, Londonis, Veneetsia biennaalil jm. Vaata ka ERRi arhiivist saadet „Meie aja kunst: Edith Karlson“. Aastal 2006 võitis Karlson EKA noore kunstniku preemia ning 2015. aastal Köler Prize’i publikupreemia.

Täiendav info: koolitus@artun.ee, 5919 9496

 

Holger loodus maalipraktikat juhendamas.
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud