Abstraktne maal (I grupp)

NB! Kursus on täitunud!

ABSTRAKTSIOON – tuttav ja tundmatu maastik

Maalikursusel käsitletakse kahte suurt žanri, maastikumaali ja abstraktset maali, ning ühendatakse need omavahel kahel moel – äratuntaval ja tundmatul viisil.

Kursusele on oodatud maalikunsti huvilised. Osalemise eelduseks on huvi maalikunsti ja enesearengu vastu selles vallas, eelnev kunstikogemus ei ole vajalik.

Kursuse jooksul valmib kaks kattevärvidega (akrüülvärvidega) maalitud teost. Lähtepunktiks on foto maastikust. Kas tegu on loodusmaastiku, linnamaastiku, kodukoha või kauge eksootilise mägismaastikuga, on õppuri enda valida. 

Üks originaalsete maalide duost on tugevalt lihtsustatud, kuid maastik, mis on meile lähtepunktiks, on siiski veel tinglikult äratuntav ehk tuttav. Teine maal on samm edasi esimest maalist ehk lihtsustusaste ja vormid on täiesti abstraktsed ning algne lähtepunkt ei ole enam äratuntav.

Osalejad saavad oskused ja teadmised

  • edasiseks iseseisvaks maalitööks
  • kujundi ümberkandmisest lõuendile
  • erinevate maalitehnikate võimalustest
  • kompositsiooni ülesehitusest ja komponeerimisest
  • stiliseerimisest ja abstraheerimisest
  • värvide ja kontrasti printsiipidest
  • töötatakse välja õpilase enda lähenemine ja käekiri tervikliku teose loomiseks

Kava

1.päev. Sissejuhatav loeng. Kursuse ülevaade, räägitakse vajaminevatest materjalidest, väike loeng maastikumaali ajaloost kuni tänapäevaste näideteni. Lõuendi raamide teostus – alusraami kokkupanek, võimalusel lõuendi kinnitamine.

Kodutöö: foto leidmine või tegemine.

2. päev. Fotode ülevaatamine. Väike loeng abstraktsest maalist. Katsetused ja eksperimendid värvi ning tehniliste võimalustega, et saada ülevaade võimalustest ja leida meetod, millega oma tööle läheneda. Lõuendi raamide teostus – lõuendi kinnitamine, võimalusel kruntimine.

Kodutöö: kavandi teostus.

3. päev. Kavandite ülevaatamine, vajadusel ümbertegemine. Lõuendi raamide teostus – kruntimine. Võimalusel kavandite lõuendile ümberkandmine.

4. päev. Maal I teostus.

5. päev. Maal I teostus.

6. päev. Maal I lõpetamine.

Kodutöö: teine kavand Maal II-le.

7. päev. (Vahehindamine Maal I) Maal II lõuendile kandmine.

8. päev. Maali II teostus.

9. päev. Maal II teostus.

10. päev. Maal II lõpetamine.

11. päev. Lisapäev: lõpetame vajadusel esimest või teist maali. Lõppülevaatus: tagasiside, arutelu.

Vajalikud materjalid (NB! Ostab osaleja ise)

2 puidust alusraami lõuendile (1 x 1,30 m), puuvillane krunditud lõuend laiusega 1,50 m

Akrüülid (miinimum põhivärvid + must ja valge)

Gesso, pintslid, palettnuga, palett, pintsliloputustops, pintslilapp, visandivihik, grafiitpliiatsid, kustukumm, paberteip

Kursuse läbinu 

  • oskab iseseisvalt üles ehitada läbitöötatud, tasakaalustatud värvilahendusega ja koosseisvat, huvitavat kompositsiooni
  • loob uusi originaalseid ja põnevaid kunstiteoseid ning lahendusi, lähtudes etteantud visuaalsest kujutisest
  • suudab oma tööd analüüsida, teab ja tunneb oma nõrkusi ning oskab ära kasutada oma tugevusi maalipinnal
  • tunneb interpretatsiooni ja abstraktse maali sünniprotsessi

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on valminud teoste esitlus, arutelu ja tagasiside tehtud tööle ja arengule. Võimalusel korraldatakse kursuse lõpus näitus. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja

Johanna Mudist on Tallinnas elav ja töötav visuaalkunstnik, kes on omandanud bakalaureusekraadi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 2014 ja magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias 2017. 2018/2019. õppeaastal andis ta külalisõppejõuna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas valikainet maali erialal, järgneval semestril juhendas samas maali algkursust. Ta on täiendanud end erialaselt Erasmuse programmiga Soomes ja Poolas ning osalenud arvukatel grupi- ja isikunäitustel Eestis ja välismaal. Tema loomingus on esikohal suuremõõtmeline figuratiivne õlimaal ja sellele kontrastiks miniatuursed, tikutoosi mõõtu graafilised joonistused.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.

 



Aeg
: 7. veebruarist kuni 18. aprillini 2022 esmaspäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A206
Maht: 44 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 8 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 31. jaanuarini või kuni kohti jätkub
Hind: 410 eurot
Enne 24. jaanuari registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumistasu 200 eurot, 29. jaanuariks 210 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud