Adobe Illustratori e-kursus 2. osa (I grupp)

NB! Kursuse I grupp on täitunud. Palume end soovi korral lisada sama kursuse II gruppi SIIN.

Osalemise eelduseks on Illustratori e-kursuse 1. osa läbimine või Illustratori kasutamise algtase.

Kursusele on oodatud disainihuvilised või ettevõtjad, kes soovivad ise disainida ikoone, logosid ja lihtsamaid illustratsioone ning väiksemaid trükiseid. Kursus on kasulik ka disaini erialadele astuda soovijatele, et teha algust meediagraafika olulise töövahendi omandamisega. Kursuse läbimine eeldab suures osas iseseisvat õppimist õppevideote ja harjutuste abil ning selleks arvuti ja Illustratori kasutamise võimalust.

Kursus algab kõige lihtsamate kujunditega joonistamisest ning liigub inspireerivate näidete varal edasi graafika ja illustratsioonide maailma. Kursuse ülesanded on mitmekülgsed ja erineva raskusastmega, kõigile osalejatele leidub kursuse jooksul sobiv tase ja teema.

Vektorjoonistamise oskus tuleb kasuks, et oma loodut saaks kasutada nii trükis kui ka veebis. Adobe Illustrator on maailmas enim kasutatav vektorgraafika programm. Selle mitmekülgsed võimalused ja ühilduvus Adobe teiste programmidega teevad Illustratori asendamatuks graafilise disaini töövahendiks.

Lisaks graafika disainimisele on Illustratoris võimalik koostada väiksemahulisemaid trükiseid – koos joonistusvahenditega on olemas tekstitööriistad ning saab importida fotosid.

Õppemetoodika

E-kursuse õppematerjalideks on õppevideod, juhenditega harjutused ja konspektid. Harjutuste failid on A4-lehtedel, mida saab välja printida, et neid oleks mugavam jälgida. Nädala materjalid tehakse õpilasele kättesaadavaks iga nädala alguses. Kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 11.00–12.30, toimuvad videotunnid Zoomi keskkonnas.

Pärast nädala teema videote ja harjutuste iseseisvat läbimist toimub neljapäeval konsultatsioonitund neile, kel tekkis õppimise käigus küsimusi. Konsultatsioonitunni lõpus saavad õpilased nädala teemaga seotud iseseisva ülesande. Ülesanded esitada esmaspäevase videotunni alguseks. Esmaspäevases tunnis konsulteeritakse iseseisvad tööd ja vastatakse selle käigus tekkinud küsimustele.

 

Kava

  1. nädal. Sissejuhatav Zoomi tund uutele osalejatele kursuse õppematerjalide ja Moodle’i õppekeskkonna tutvustamiseks. Joonistamise põhivõtete kordamine. Disainiobjektide lihtsustamine põhikujunditeks.
  2. Sulatuse (Blend) kasutamine kujunditest ja värvidest üleminekute saamiseks. Sulatuse ja efektide kombineerimine illustratsioonis.
  3. nädal. Transform-töövahendid ja efektid mustripinna loomiseks.
  4. nädal. Teksti töövahendid ja lehekülgede haldamine. Teksti, fotode ja illustratsioonidega voldiku disain.
  5. nädal. Live Paint dünaamilise värviefekti kasutamine illustratsioonis. Recolor Artwork paneel disainist erinevate värvivariantide saamiseks. Mustrite salvestamine.
  6. nädal. Juhendatud arvestustöö.

 

Kursuse läbinu

  • on täiendanud oma Illustratori oskusi
  • kombineerib erinevaid töövahendeid keerulisema illustratsiooni loomiseks
  • kasutab illustratsioonis kujundite sulatusi, mustreid ja efekte
  • koostab Illustratoris lihtsama trükise

Hindamine

Kursus lõpeb arvestustööga. Arvestustööks on illustratsioon, mis on viimistletum ja loomingulisem kui tunniülesanded. Võimalusel esitatakse tööd ühisnäitusel. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja

Maris Lindoja, Eesti Kunstiakadeemia interdistsiplinaarse multimeedia magister 2002. aastast. 30 aastat kogemust graafilise disainerina ja üle 20 aasta arvutigraafikuna. Eesti Kunstiakadeemias on ta 7 aastat õpetanud erinevaid graafikaprogramme ja juhendanud disainikursuseid.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.



Aeg:
3. maist kuni 10. juunini 2021 esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 11–12.30
Koht: e-õpe, kontakttunnid toimuvad Zoomi keskkonnas
Maht: 24 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 28 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Hind: 240 eurot
Enne 19. aprilli registreerudes on võimalik tasuda ka osamaksetena: registreerimistasu 45 eurot, seejärel 24. aprilliks 195 eurot.
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 26. aprillini 2021 või kuni kohti jätkub

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud