Arhite­ktuuri ja sisearhi­tektuuri eelakadeemia (lisagrupp)

Eelakadeemia on mõeldud eelkõige neile, kes kaaluvad astuda Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise või sisearhitektuuri bakalaureuseõppesse. Kursusel käsitletakse valdkonna olulisimaid teemasid ja oskusi erivaldkonde professionaalide juhendamisel. Eelakadeemia annab hea ettekujutuse, milline on Eesti Kunstiaakdeemias nende kahe eriala õpe.

Arhitektuuri ja sisearhitektuur eelakadeemia tunniplaan 

 


Kursuse läbinu

  • tajub ruumi adekvaatselt
  • suudab luua ülesande idee kohta narratiivi ja seda tutvustada
  • väljendab ennast visandamise kaudu
  • oskab joonistada ruumilist keskkonda
  • on esitlenud oma ideid ruumilise maketi abil
  • suudab väljendada ennast mõtestatult ja kriitiliselt
  • on koondanud oma ruumiga seotud projektid portfooliosse

Hindamismeetod

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad oma valminud töid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Margus Tammik on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise magistrant, oli Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 raames toimunud arhitektuurikoolide näituse ”Kohutavalt ilus” kuraatoritest. On varem õpetanud arhitektuuri eelakadeemias.

Karolin Kaup on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri bakalaureuseõppe 2019. aastal ning on mitmeid aastaid juhendanud EKA avatud akadeemias laste ja noorte kursuseid ning eelakadeemias. Töötab ka arhitektuurikooli juhendajana.

Juhan Hint on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise eriala bakalaureuseõppe 2015. aastal, spetsialiseerudes arhitektuuri konserveerimise suunale.

Rauno Thomas Moss on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja semiootika magistriõppe. Ta tegutseb maalikunstniku ja tarbegraafikuna ning on Tartu Ülikooli joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni lektor.

Külalisõppejõud dekaan professor Andres Ojari ja sisearhitektuuri osakonna juhataja Tüüne-Kristin Vaikla.

Vajalikud materjalid

Joonistamisvahendid, harilik pliiats, vähemalt A4-suuruses sketširaamat, suur joonistuspaber, joonistusalus, lõikamisalus, papp ja lõikamisnuga. 


 

Aeg: 24. märts kuni 17. juuni teisipäeviti kl 18–20.15 ja laupäeviti kl 10–12.15
Koht: veebipõhine õpe
Maht: 56 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 22 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Registreerumine: 9. veebruarini 2020
Lisateave: koolitus@artun.ee, 626 7326
Hind:

  • 16–21aastasele 225 eurot (kuni 14 päeva enne koolitust registreerides saab maksta osadena: 45 eurot registreerimisel ning 60 eurot igakuiselt)
  • 22–26aastasele 330 eurot (kuni 14 päeva enne koolitust registreerides saab maksta osadena: 45 eurot registreerimisel ning 95 eurot igakuiselt)

 

Registreerun

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud