EKA eelakadeemia Tartus: arhitektuur ja sisearhitektuur

Kursus on mõeldud eelkõige neile, kes kaaluvad astuda Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise või sisearhitektuuri erialale. Kursusel käsitletakse valdkonna olulisemaid teemasid. Osalejal on võimalus mõista, milline on nende erialade õpe Eesti Kunstiakadeemias, ja valmistada end ette sisseastumiseksamiteks.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad oma valminud töid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Kursuse läbinu

  • tajub ruumi adekvaatselt
  • suudab luua ülesande idee kohta narratiivi ja seda tutvustada
  • väljendab ennast visandamise kaudu
  • oskab joonistada ruumilist keskkonda
  • on esitlenud oma ideid ruumilise maketi abil
  • suudab väljendada ennast mõtestatult ja kriitiliselt
  • on koondanud oma ruumiga seotud projektid portfooliosse

Tunniplaan: arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemia Tartus 

 

Juhendajad

Alina Nurmist on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri magistriõppe 2017. aastal. Õpingute vahel töötas ta mitmes sisearhitektuuribüroos, mis on andnud talle kogemuse eri laadi ülesannete lahendamisel alates joonestamisest kuni ehitamiseni.

Ann Kristiin Entson on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuurimagistrant, kes on praktiseerinud arhitektuuribüroodes PART ja Arhitekt Must. Talle meeldib katsetada erinevate materjalidega ja juhendada töötube.

Rauno Thomas Moss on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja semiootika magistriõppe. Ta tegutseb maalikunstniku ja tarbegraafikuna ning on Tartu Ülikooli joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni lektor.

Professor Andres Ojari on arhitekt ja Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan.

 

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.


 

Aeg: 17. septembrist kuni 3. detsembrini 2020 kolmapäeviti ja neljapäeviti kell 18–20.15
Koht: Tartu loodusmaja (Lille tn 10) õppeklass ja Tartu Ülikooli kunstide keskus (vanas anatoomikumis Uppsala tn 10)
Maht: 56 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 22 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Vajalikud materjalid: joonistamisvahendid (harilik pliiats), vähemalt A4-suuruses sketširaamat, suur joonistuspaber, joonistusalus, lõikamisalus, papp ja lõikamisnuga. Materjale tutvustatakse kursusel.

Hind:

  • 300 eurot osalejatele vanuses 16–21 a (võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 45 eurot, 16. septembriks 85 eurot, 17. oktoobriks 85 eurot ja 16. novembriks 85 eurot)
  • 360 eurot osalejatele vanuses 22–26 a (võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 45 eurot, 11. septembriks 105 eurot, 17. oktoobriks 105 eurot ja 16. novembriks 105 eurot)

Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Registreerumine: kuni 7. septembrini. Kursusele pääsemisest teavitatakse 10. septembril.
Lisateave: koolitus@artun.ee, 59199496

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia