Fotograafia eelakadeemia

Fotograafia eelakadeemia on mõeldud noortele vanuses 16 kuni 26, kes soovivad astuda fotograafia eriala bakalaureuseõppesse. Kursus annab osalejale selgema arusaama fotograafia osakonnas toimuvast ning pakub igakülgset ettevalmistust sisseastumiseksamiteks.

Vaata videost, kuidas tudengid ja õppejõud räägivad EKA fotoosakonnas õppimisest

Tutvustatakse üldisemalt eriala ja osakonda. Räägitakse fotograafia kohast kunstiajaloos, selle meediumi olemusest ja kaasaegse fotograafia probleemidest (sissejuhatus fotokunsti), saadakse ülevaade Tallinna olulisematest kaasaegse kunsti näitusepaikadest ning arutatakse Eesti kaasaegses kunstis toimuva üle (näitusekülastused), tehakse läbi portfoolio koostamise baaskursus (portfoolio koostamine) ning õpitakse oma mõtteid foto-meediumi kaudu teostama ja esitlema (loomingulised harjutused). Kursus sisaldab ka ekskursiooni fotoosakonnas.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad kursusel tehtud töid ja saavad tagasisidet komisjoni liikmetelt. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

TUNNIPLAAN

Eelakadeemia läbinu

  • on tutvunud Eesti kaasaegses kunstis ja fotograafias toimuvaga
  • on kursis fotograafia osakonnas pakutava õppega ja selle orienteeritusega kaasaegse kunsti suunas
  • pskab koostada foto-portfooliot
  • on praktiseerinud oma teoste tutvustamist


Koordinaator

Kristiina Hansen on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia eriala magistriõppe 2012. aastal. 2009. aastal täiendas ta end Bergeni Kunstiakadeemias. Ta on tegutsenud kunstnikuna ja vabakutselise fotograafina alates 2010. aastast. Hetkel on ta on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ning fotograafia osakonna analooglabori juhataja. 


Juhendajad

Siim Preiman töötab Tallinna Kunstihoones kuraatorina ja peab mobiilset kunstiplatvormi “galerii galerii”. Tema kuraatoripositsiooni iseloomustab tugev keskkonnateadlikkus ning võrdsema ühiskonna poole liikumise taotlus. Õppis Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust. 

Kulla Laas on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia magistriõppe 2017. aastal. On tegutsenud kunstnikuna, vabakutselise fotograafina, kuraatorina ning õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias. Hetkel töötab Tallinna Fotokuu kunstilise juhina ning Eesti Fotokunstnike Ühenduse projektijuhina. 

Joosep Kivimäe on noor fotokunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna 3. kursuse tudeng. Oma loomingus tegeleb Joosep põhiliselt tarbimisühiskonnale omaste struktuuride ning valukohtade uurimisega. Te on osalenud mitmetel näitustel Eestis ja mujal.

Aeg: 2. aprill kuni 7. mai 2022. Laupäeviti kell 10–17.
Koht: Eesti Kunstiakadeemia (Põhja pst 7, Tallinn), galeriid Tallinna kesklinnas.
Maht: 24 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 28 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, kokku 2 EAP
Grupi suurus: 10-12 õppurit.
Hind: 140€
Kuni 14 päeva enne kursuse algust on võimalik tasuda ka osamaksetena:
1) registreerimisel broneerimistasu 50€
2) 14 päeva enne kursuse algust saadame arve, 90€

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Registreerumine: 17. märtsini 2022 (PIKENDATUD 31. märtsini)
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 949

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud