Fototunnid lastele (grupp on komplekteeritud)

Osalejad: 9-13 aastased lapsed

Kursusel tutvume näidete ja ülesannete abil fotograafia võimaluste ja põhimõtetega. Keskendume eelkõige vaatamisele, nägemisele ja ümbritseva märkamisele. Vaatleme valgust, värvi, vormi ja ruumi ning seal tekkivaid suhteid. Õpime ümbrusega fotograafiliselt suhestuma, õppides mõistma kaadrit, kompositsiooni, rakurssi, fotograafilist hetke ja pildil tekkivaid suhteid, nende võimalikke tähendusi.

Iga tunni lõpus saab osaleja kodused ülesanded, mis lähtuvad kõigest eelnevast ning mõjutavad tema võimet ümbrust näha ja sellega pildiliselt suhestuda. Õpe toimub ka lapse tehtud fotosid vaadates ja neile tagasisidet andes. On oluline, et laps saaks teha fotod päris ise, ilma vanemate nõustamise ja suunamiseta.

Lapsel peaks olema kasutada lihtne fotoaparaat (sobib ka telefon vms), millega pildistades tunneb ta end mugavalt ja vabalt.

Kursuse eesmärk pole mitte selgitada fototehnilisi nüansse ja seaduspärasid, vaid julgustada last maailma uut moodi vaatama ja pildi kaudu mõtlema. Kui tal tekib huvi ja tegemisrõõm, saab alati juurde õppida!

 

Juhendaja: Kalev K. Vapper, fotoõpetaja, kunstnik ja kolmikute isa

Koht: Estonia pst 7, Tallinn

Aeg: 3., 4. ja 5. jaanuaril 2018 kell 14–15.30

Maht: 6 akadeemilist tundi

Hind: 65 eurot

Registreeru: SIIT

Õppekavarühm: Kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee / +372 626 7327

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Avatud akadeemia