Hüppelaud EKAsse – kuidas luua näitust?

Suvine kursus on hea hüppelaud algavasse õppeaastasse EKA Eelakadeemias, kus end ette valmistada õppimiseks kunstiülikoolis. Augustis on EKA õppehoone tudengitest ja õppejõududest prii ning noored vanuses 16 kuni 26 saavad maja neljaks päevaks oma käsutusse, et luua loomingulises kiirendis näituse prototüüp.

Kursus annab mitmekesise ülevaate kunstiakadeemia eri valdkondadest – arhitektuur, disain, kunst, teadus – kuid seob need üheks tervikuks.

Praktilistes töötubades teeme visandlikke harjutusi joonistades ja mudeldades, eksperimenteerime juhuslike uitmõtetega, et avastada oma loomingu huvipunktid ning suhestame seda kursusekaaslaste mõttemaailmaga. Loome ka ruumi – ehitame teoste eksponeerimiseks maketi, millest saab näituseruumi prototüüp, kuhu oma kursuse jooksul tehtud tööd installeerida. Kursuse lõpus disainime ka näitusele plakati!

Säärase makettnäitusega saame teostada kõige utoopilisemad ideed skaalal, millest käib jõud hõlpsasti üle – nii pole ühtegi takistust oma nägemuse ellu äratamiseks. Kursuse lõppu tähistame näituste avamisega!

Tunniplaan


Kursuse läbinu
– oskab kavandada ja visandada
– suhestub joonistamise ja skulptuuri töömeetoditega ning oskab nendega eksperimenteerida
– tajub arhitektuuri, kunsti ja disaini valdkondi ühtse visuaalkultuurina
– oskab visandlikest visuaalidest arendada näituse prototüübi

Juhendajad
Mart Vainre (s 1988) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala BA (2011) ja uusmeedia eriala MA (2014). Tal on olnud mitmeid isiknäituseid ning tema töid on eksponeeritud ka KUMU ja Kunstihoone kuraatorinäitustel. Vainre teostab oma töid maalikunsti tehnikas, mis on tihti kaamera või digitehnoloogia poolt vahendatud. Maalimine on tema loomingus sümboolne meetod, et tähistada inimese kohalolu. Digitehnoloogia abil lisab ta aga oma töödesse ka tehnitsistliku mõõtme – kõrgtehnoloogilised pildiloome meetodid nagu 3D skännimine ja mudeldamine võimaldavad tal kõrvutada inim- ja masinloodud pildiloomet. Vainre on ka EKA Eelakadeemia koordinaator ja maalikunsti osakonna külalisdotsent.
martvainre.com

Liisa Kruusamägi (s 1987) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala (BA) ning joonistamise eriala (MA). Samuti on ta end täiendanud erinevates välisülikoolides USAs, Portugalis, Islandil ja mujal. Ta töötab vabakutselise kunstniku ja illustraatorina ning on teinud üle kümne isikunäituse Eestis ja rahvusvaheliselt. Samuti on Kruusmägi töötanud mitmes residentuuris, nt Kanadas, Jaapanis, Leedus ja Prantsusmaal.
liisakruusmagi.com


Mari Männa (s 1991) on lõpetanud Tartu Ülikooli semiootika eriala (BA) Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala (BA) ja Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti (MA) õppekava. Lisaks on ta end täiendanud ka Gerrit Rietveldi Akadeemias, Linsi Kunstiülikoolis. Tal on olnud mitmeid isiku ja grupinäituseid Eestis ja välismaal.
mannamari.com

Ann Kristiin Entson on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise MA (2020) vilistlane. Ta on olnud praktikal PART ja Arhitekt Must ning töötanud arhitektuuribüroos Molumba. Hetkel töötab ta Tallinna Strateegilise planeerimise teenistuses. Lisaks EKA Eelakadeemiale juhendab ta ka Arhitektuurikoolis.

Carl-Robert Kagge (s 1989) on Tallinnas tegutsev graafiline disainer ja kunstnik. Ta on lõpetanud 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna (BA) ja 2020. aastal kaasaegse kunsti õppekava (MA). Ta asutas koos Kert Viiartiga disainistuudio LE60, mis tegutseb nii omaalgatuslike disainiprojektide kui peamiselt kultuurivaldkonda kuuluvate tellimustöödega. 2021. aastast töötab ta graafilise disainerina Riigikantseleis ning arendab koos Frank Abneriga siiditrükistuudiot Trükiruum. Kagge on osalenud näitustel Eestis ja välismaal ning navigeerib mitme välja vahealal: maal, trükitehnika, disain, tehnoloogia ning grafiti. Ta on lisaks EKA Eelakadeemias juhendamisele ka EKA ja Tallinna Ülikooli külalisõppejõud.
carlkagge.com


Aeg: 15.–18. august 2023
Koht: Eesti Kunstiakadeemia (Põhja pst 7, Tallinn).
Maht: 25 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 1 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, kokku 1 EAP
Grupi suurus: 12-16 õppurit
Hind: 120€
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Registreerumine: 7. augustini 2023 või kuni kohti jagub
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud