Joonistamine botaanikaaias. Taimeaiaimelised

Botaanikas on taimeaiaimelisi. Vaata maikuu kohta: http://botaanikaaed.ee/oiekalender/mai.

Läbi aegade on taimed inspireerinud kunstnikke, disainereid, arhitekte, insenere, muusikuid ja kehakunstnikke looma vorme, arhitektoone, objekte, mustreid, koreograafiat ja lõputult imelisi teoseid.

Taimeaed on imedest tulvil. Vaatame neid joonistaja pilguga. Uurime lähemalt ning kujutame taimi mitmel moel, alates botaanilisest illustratsioonist kuni lihtsustatud märgini, natuurilähedasest kujutamisviisist kuni lihtsustatud vormideni. Loome mustreid.

Katsetame erinevaid töövahendeid, nagu grafiit ja värvipliiatsid, viltpliiatsid, markerid ja värvid. Kasutame erinevaid töövõtteid. Ülesandest ja ilmast lähtuvalt töötame nii avamaal kui ka kasvuhoones.

Vajalikud materjalid: paberid (formaat kuni A2), teip või klambrid paberi kinnitamiseks, markerid, värvi- ja viltpliiatsid, pastellid, pintslid, tušš või värvid. Osaleja võtab materjalid ise kaasa. Kaasaskantav joonistamisalus on kohapeal olemas.

Koolituse läbinu:

  • on saanud ülevaate töövahenditest
  • on katsetanud erinevaid töövõtteid
  • orienteerub erinevates kujutamisviisides

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on kohapeal tehtud tööde ja kodutööde esitlus. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Kuna töötame õues, panna selga ilmaga sobiv riietus. Kaasa võtta istumisalus ja päikeseprillid. Töövahendite kandmiseks on mugav väike seljakott, et oleks võimalik kiiresti asukohta vahetada.

Juhendaja Ülle Marks on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (ERKI) magistritaseme kunstniku-graafikuna. Ta töötab Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna joonistusstuudio juhataja ja joonistamisõpetajana.

Aeg: 16., 17., 21., 23., 28. mail 2018  kl 13–16

Koht: Tallinna Botaanikaaed,  Kloostrimetsa tee 52

Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 32 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (2 EAP)

Hind: 180 eurot (sisaldab sissepääsu piletit)

Registreerumine vormi kaudu SIIT

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud