Joonistusteekond 2. Pea, silm ja käsi

NB! Kursus on täitunud!

Joonistusteekond 2 on Joonistusteekonna jätkukursus, aga sobib ka kõigile, kes lihtsalt soovivad oma portreteerimisoskust arendada.

Kursusel uuritakse pea, silma ja käe koostööd joonistamisel. Kursuse peamiseks joonistusobjektiks on samuti pea, silmad ja käed. Miks? Portreteerimine arendab lisaks joonistamise põhioskustele ka komponeerimisvõimet – oskust mis tahes visuaalsete elementide kooslust „koos hoida“ ja erinevad osad tervikuks ühendada. Õpitakse avastama konstruktsiooni ja seaduspära ning vaatlema ümbritsevat põhjalikumalt, nägema esmamuljest kaugemale-sügavamale. Uuritakse, kuidas tekib portreteerimisel „äratundmine“ ja millised on portreteerimise eesmärgid ja tähenduste kihistused.

Kursusel kasutatakse portreteerimiseks nii elavat modelli kui ka fotosid ja videokaadreid. Iga joonistaja jäädvustab telefonikaameraga portreteerimise etapid, mida saab järgmisel tunnil grupis analüüsida ja mille põhjal saab joonistaja juhendajalt individuaalsed ülesanded. Uuritakse, millises joonistamisteekonna osas oli portree kõige sarnasem ja millises etapis kõige huvitavam, ning mida vajab portree, et olla ammendav.

Kava

  1. päev. Sissejuhatus portreteerimise ajalukku. Mida ütleb portree inimesest, keda vaataja ei tunne? Portree kui peegel. Pea ja käe anatoomia harjutused, visandamine.

 

  1. päev. Portreteerimise tempo. Pea ja käe ruumiline kujutamine, valgus, läige (nahk, silmad, huuled, juuksed, küüned jne). Visandamine ja põhjalikum joonistus.

 

  1. päev. Portree ja figuur. Kuidas mõjutavad portreed kael, turi, õlad, käed, figuur ja ümbritsev keskkond? Portree kui olukord, sündmus, hetk. Visandamine ja põhjalikum joonistus. Iga osaleja eelmise tunni joonistusteekonna analüüs ja grupiarutelu.

 

  1. päev. Silm puudutab ja käsi näeb. Portree visandamise psühholoogia. Kuidas lasta muljel joonistamist juhtida? Visandamine alates minutist kuni 15 minutini. Iga osaleja eelmise tunni joonistusteekonna analüüs ja grupiarutelu.

 

  1. päev. Autoportree mälu järgi visanditena ja põhjalikuma joonistusena. Kursuse jooksul tehtud tööde eksponeerimine ja grupiarutelu.

Vajalikud vahendid (võtab osaleja ise kaasa)

Kaameraga nutitelefon

Joonistuspaber (A3, 20 tk) ja lahtised visandipaberid (A5, 30 tk)

Grafiitpulk või pliiats B2 või pehmem (kuni 9B), värvilised markerid, tušš, sulg, pintsel, soovi korral süsi/sangviin, pastell

 

Kursuse läbinu

  • oskab juhtida loomingulist tööprotsessi
  • oskab kasutada kursusel saadud joonistamise põhiteadmisi erinevates visuaalsetes valdkondades
  • oskab iseseisvalt arendada portreteerimis- ja visandamisoskust
  • oskab kasutada erinevaid joonistusvahendeid ja materjale

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde esitlus ja arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja

Allan Kukk on omandanud 1995. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi graafika erialal. Ta on graafiline disainer ja kujundaja ning hinnatud juhendaja EKA täienduskoolituse kursustel alates 2003. aastast.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus lükata õpe edasi. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.


Aeg: 12. aprillist kuni 10. maini 2022 teisipäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A206
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 5. aprillini 2022 või kuni kohti jätkub
Hind: 220 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud