Kuidas luua pilti? Kompositsiooni­töötuba

Autor: Tom Wesselmann

 

Kompositsiooni töötoa „Kuidas luua pilti?“ eesmärk on tutvuda pildi ülesehituse põhiliste tingimustega. Mõeldakse läbi tasapinnalise kompositsiooni loomise võimalused ja katsetatakse neid praktiliselt.

Töötoas ei räägita ajaloolistest kompositsioonireeglitest, kuldlõikest, perspektiivist või muust sellisest. Pigem tuleb juttu sellest, kuidas suhtlevad omavahel pildi formaat ja kompositsiooni elemendid, kuidas viimased pildil käituvad või asetsevad, millise laadiga ja kui palju neid seal on jne.

Seeriaprintsiip võimaldab pildid omavahel suhtlema panna. Olulised märksõnad on vaatamisõpetus ja nägemise harjutamine, mis teeb meid tähelepanelikumaks ümbritseva visuaalse maailma suhtes. See on abiks näiteks kaadri valimisel pildistamisel, joonistamisest või maalimisest rääkimata.

Vajalikud töövahendid ja materjalid on kohapeal olemas.

Juhendaja Anu Purre on omandanud 1995. ja 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemias (EKA) magistrikraadi. Ta on omanimelises kunstistuudios juhendaja, tegutsev kunstnik ja kalligraaf. Ta on töötanud peaaegu 20 aastat Eesti Kunstimuuseumis (Kumus) haridustöö kuraatori-metoodikuna, EKAs muuseumipedagoogika didaktika ja praktika õppejõuna ning magistritööde juhendajana, samuti Tallinna Ülikoolis kunstididaktika õppejõu ja magistritööde juhendajana. Anu Purre on esinenud paljudel näitustel ning andnud välja kunstiõpikuid ja -raamatuid.


Aeg: 16. märtsil 2019 kell 10–17, sh lõunapaus
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, ruum D101
Maht: 8 akadeemilist tundi kontaktõpet
Hind: 65 eurot
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Registreerun töötuppa

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia