Kunstilaupäevak. Disaini töötuba noortele

Töötoas uuritakse joont, pinda ja vormi.

Osaleja saab ülevaate kompositsioonivõimalustest ja selle rakendamisest disainis. Vaatleme teoseid kui osakesi loovast protsessist, mis eelneb disaineri poolt toote loomisele. Töötoa eesmärk on anda osalejale vajalikud tööriistad, et arendada isiklikku käekirja kompositsiooni loomisel ja selle rakendamisel disaini erivaldkondades. Osaleja loob töötoas neli teost. Need järgivad lugu või teemat, mille osaleja valib ise – see võib olla emotsioon, mälestus, sõnum, ülistus, sõna, küsimus … Eesmärk on kasutada sama loo rääkimiseks erinevaid meediume ja kompositsioonitehnikaid. Enne lõpliku teose valmimist on kavas visandamine.

Mis töötoas valmib?

  • Teos nr 1. Kompositsiooniline lahendus: joon
  • Teos nr 2. Kompositsiooniline lahendus: pind
  • Teos nr 3. Kompositsiooniline lahendus: kollaaž
  • Teos nr 4. Ruumiline lahendus: vorm – skulptuur

Vajalikud materjalid: paber, värviline paber, ajalehed, ajakirjad, pildid, kapa, kartong, guašid, akvarellid, markerid, vildikad, pliiatsid, tušš, käärid, liim, nuga, teip (põhiosa materjale on kohapeal olemas).

Töötuppa on oodatud 14 kuni 17 aastased noored.

Ajakava

11.00–13.15 Sissejuhatus, vaatlus, praktiline töö

13.15–14.00 Lõunapaus

14.00–16.15 Praktiline töö, esitlus

 

Juhendaja Siim-Jesper Varblane on Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini bakalaureuse 3. kursuse üliõpilane, kes on juhendanud mitmeid disaini eelakadeemia töötube. Siim-Jesper võitis 2018. kevadel Cleveroni auhinna droonidele parima keskkonnasäästliku pakiveomooduli loomise eest.

 

Aeg: 14. aprillil 2018 kell 11–16.15 (kl 13.15–14 lõunapaus)

Koht: Estonia pst. 7, Tallinn

Maht: 6 akadeemilist tundi

Hind: 30 eurot

Registreeru SIIN

Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

 

 

Eesti kunstiakadeemia täienduskoolitused on olnud suunatud pikematele kursustele ning oskuste kujunemisele. Sel aastal oleme loonud uue võimaluse neile, kellel pole võimalik osaleda pikematel kursustel, aga kes siiski soovivad mõista kunsti-arhitektuuri ja disaini valdkonna arenguid, saada teadmisi ja oskusi ning saada osa kunstiakadeemia juhendajate toest.

Kunstilaupäevakud saavad toimuma üldjuhul kuu kolmandal laupäeval.

 

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Avatud akadeemia