Kunstilaupäevak: Eesti nüüdisaegse kunsti kiirkursus

Eesti nüüdisaegse kunsti kiirkursus „Tee tööd, siis tuleb ka armastus“

Eesti nüüdisaegse kunsti kiirkursus põikab mitmesse suunda, tehes peatusi erinevate meediumite, materjalide, ideede, lähtepunktide ja kunstnikupositsioonide juures.

Milline on see meie aja kunst? Ja milline on nüüdisaegse kunstniku portree? Nagu küsiti ühes BBC telesarjas – mida teevad kunstnikud päevad läbi? Mis neid siin ja praegu liikuma paneb, mõjutab või muserdab? Tutvume kunstnikega, keda kohtame näitustel, kunstnikupalga saajate hulgas, autahvlil ja lennujaamas, teel järgmisele rahvusvahelisele näitusele või residentuuri, ning arutleme nende loomingu üle.

Koolituse läbinu orienteerub Eesti nüüdiskunstis, tunneb olulisimaid kunstnikke ja on saanud teatava ülevaate nende loomingust.

Juhendajal Maarin Ektermannil on kunstiteaduses magistrikraad. Ta on kunstikriitik ja õppejõud ning juhatab Eesti Kunstiakadeemia üldteoreetiliste ainete keskust. Ta on töötanud Kumu hariduskeskuse juhatajana, olnud üks kriitikablogi Artishok algatajatest ja eestvedajatest ning juhtinud projektiruumi MÄRZ Tallinna vanalinnas. Lisaks on ta olnud seotud paljude festivalide, arutelude, konverentside jms korraldamisega, keskendudes kunstikriitika edendamisele, nüüdisaja kunstielu mõtestamisele, kunsti rahastamisele ja omaalgatuslikele kultuuripraktikatele. Ta on Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu ning Eesti Kunstnike Liidu liige ning pälvinud kaks Eesti Kultuurkapitali sihtkapitalide aastapreemiat.

Aeg: 17. veebruaril 2018 kell 11–16.15

Koht: Suur-Kloostri 11, Tallinn

Maht: 6 akadeemilist tundi

Hind: 65 eurot

Registreeru SIIN

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Eesti kunstiakadeemia täienduskoolitused on olnud suunatud pikematele kursustele ning oskuste kujunemisele. Sel aastal oleme loonud uue võimaluse neile, kellel pole võimalik osaleda pikematel kursustel, aga kes siiski soovivad mõista kunsti-arhitektuuri ja disaini valdkonna arenguid, saada teadmisi ja oskusi ning saada osa kunstiakadeemia juhendajate toest.

Kunstilaupäevakud saavad toimuma üldjuhul kuu kolmandal laupäeval.

IMG_0945
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud