Logo ja imago kavandamise töötuba

Töötuba on mõeldud mittetulundusühingutele, seltsidele, väikeettevõtjatele ja teistele, kes on mõelnud logo loomisele või imago uuendamisele.

Töötoas selgitatakse, millele peaks mõtlema, kui hakata logo tellima, ja milline eeltöö võiks olla tehtud enne disaineri poole pöördumist. Töötoa peamine osa on vajaliku teabe kogumine ja rühmatöö ideede leidmiseks. Tutvutakse inspireerivate näidetega ning saadakse ülevaade logo tüüpidest ja disainistrateegiatest. Töötoa üks eesmärk on edasi anda, kuidas leida õige meeleolu ja suhtlemisstiil, mida logo peaks edasi andma. Lõpuks saab ülevaate briifimisest ja logo testimisest ning sellest, mis on stiiliraamat (CVI) ja kui põhjalik see peaks olema. Osalejad saavad teadmised ka värvisüsteemidest ja failiformaatidest.

Töötoas kaasalöömiseks ei ole vaja eelteadmisi. Piisab, kui osalejal on teema vastu huvi või tal on vaja alustada visuaalse imago projekti. Osalejad ei disaini logo, vaid koguvad teadmisi ja loovaid ideid, mis on aluseks eduka imago väljatöötamisele.

Teabe otsimiseks on vajalik kaasa võtta nutitelefon, sülearvuti vm seade.

 

Töötoa läbinu teab,

  • millest alustada imagoprojekti
  • kuidas koguda ideid
  • mis on logotüüp
  • kuidas leida sobivat kõnetooni
  • kuidas toimub briifimine
  • mida peab kindlasti sisaldama stiiliraamat (CVI)

Töötuba lõpeb rühmatöö esitluse ja aruteluga.

Juhendaja Maris Lindoja on omandanud Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi graafilise disaini ja interaktiivse multimeedia alal. Tal on 30 aastat kogemust graafilise disainerina ja üle 20 aasta arvutigraafikuna. Eesti Kunstiakadeemias on ta seitse aastat õpetanud üliõpilasi kasutama graafikaprogramme ja juhendanud disainikursusi. Ta on enda kohta öelnud nii: Olen pikaajalise kogemusega graafiline disainer, kelle tööst suur osa on identiteediprojektid. Lindoja Disaini tellijad on peamiselt väikeettevõtted, seetõttu tean hästi väikeettevõtete ja MTÜde identiteedivajadusi ja probleeme. Õpetan Eesti Kunstiakadeemias erinevaid graafikaprogramme ja juhendan disainikursuseid. Portfolio: www.lindojadisain.ee

Aeg: 20. aprillil 2019 kell 10–15.30

Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A204
Maht: 6 akadeemilist tundi kontaktõpet
Hind: 85 eurot
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Registreerun koolitusele

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia