Loomise sisemised impulsid. Töötuba

Autor: Jodi Ohl

Töötuba on mõeldud iseenda kui loova instrumendi häälestamiseks.

Loovus otsib pidevalt väljapääsu kui läbielatu visuaali igatsev koondkujund. Spontaansuse hetkedel, kui pilt on juba nii suur, et meie sisse enam ära ei mahu, lipsab ta välja kasvõi ajalehe servale, et võtaksime teda kuulda.

See spontaansuse meetod on loomise viis, kus sisemaailm on n-ö tõlgitud kunstiks. Sa võid selle tõlkida ka unenäoks, heliks, iseloomuomaduseks, harjumuseks, liigutuseks, naljaks, eksisõnaks, fantaasiaks, haiguseks jms inimlikuks väljundiks.

Spontaanne looming on pöörasem, julgem ja vabam. See on ka teraapiline: joonega endale maailma selgitades õpid seda paremini tundma ja seeläbi õpid tundma ka iseennast.

Lisaks joonistamisele kasutame automaatset kirjutamist, helisid, erinevaid segajaid, vestlust, liikumist, kunstiteraapia võtteid, impulsse emotsioonidest jne.

Sisemine spontaanne looming interpreteerib kõige originaalsemal moel sise- ja välismaailma – ühiskonda, suhteid, norme, probleeme, alateadlikke soove jne. Loovus ja enneolematud ideed on meie sees alati olemas, tarvis on õigete nippidega need sealt välja päästa. Looming, mis tuleneb vältimatust sisemisest vajadusest, valmistab loojale kõige enam rõõmu.

Juhendaja Lembe Ruben on omandanud Eesti Kunstiakadeemia kunstide magistrikraadi graafika erialal (2002).


 

Aeg: 16. märtsil 2019 kell 10–17, sh lõunapaus
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, ruum D412
Maht: 8 akadeemilist tundi kontaktõpet
Hind: 65 eurot
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Registreerun töötuppa

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia