Moekollektsiooni loomine: kudum

Kudumidisaini kaasaegsed stsenaariumid: kudumise piirid laienevad, muutes hobi kaasaegseks disainivaldkonnaks.

Kursusele registreerujad saavad Tallinn Fashion Week’i kutse Vilve Undi moeetendusele 14. oktoobril kell 18.00.

“Kudumite olemus ja ilu seisneb selles, et disainer loob kõik algusest peale ise; ta valib lõngad, valib värvid, loob koemustrid ja tekstuurid, valib käsitsikudumise või kasutab kudumismasinaid, disainib vormid ja viimistleb lõpuks temale omaste detailidega,” ütleb Li Edelkoort – üks maailma tuntuimaid trendiennustajaid.

Tänapäeval on kudumine tõeline projekt, hõlmates enda alla nii traditsioonid, teadmised ja käsitöömeisterlikkuse ning uusimad tehnoloogiad.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade maailma rahvaste kudumiskunsti traditsioonidest ja tänapäeva erinevatest silmuskudumise trendidest, mis on inspiratsiooni allikaks kudumikollektsiooni loomisel.

– Kudumise ajalugu ehk esiemade kudumisoskuste loengud annavad ülevaate eesti silmuskudumise tavadest ja tehnikatest Eesti Rahva Muuseumi kampsunite kogu põhjal, mille kudumitele on omane, et disain baseerus rahvakunsti

– Ülevaade 20. saj. vintage kudumitest erinevate kümnendite stiilidest lähtuvalt, moemaailma näited ja Eesti käsitöö ajakirjade näited tuntud moekunstnike

– Loengud käsitsi vs masinkudumise võimalustest ja tehnikatest. Õmblusteta kudumid.

– Värvi- ja lõngakaardid, materjalist lähtuvalt mustrite loomise võimalused, mis ongi algmaterjal ja inspiratsiooniallikas kudumikollektsiooni loomiseks.

Koolitus lõpeb kudumikollektsiooni esitlusega paberkandjal.

Vajaminevad materjalid: Joonistamisvahendid, millimeeterpaber.

Koolituse läbinu omab lühiülevaadet kudumiajaloost globaalses ja lokaalses keskkonnas ja oskab saadud teadmisi kasutada inspiratsioonina oma loomingulistes projektides. Teab erinevaid kudumistehnikaid ja oskab kavandada kaasaegseid ja moekaid kudumeid.

 

Juhendaja Vilve Unt on olnud kauaaegne Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna professor ja Avatud Akadeemia moestilistika õppekava juht, kes moetudengite koolitamise kõrvalt on viimastel aastatel aktiivselt esinenud oma loominguga moenäitustel ja moekollektsioonidega Tallinn Fashion Week’i üritustel. Tema loomingut on tunnustatud Hõbenõela auhinnaga.

Vilve Unt peab oma loomingu juures oluliseks pikaaegset elukogemust moevaldkonnas ning sellest tulenevat kindlust muutuvate moevoolude keskel iseendaks jääda. Selliselt positsioonilt sündinud kollektsioonid on autori arvates loodud üheks hetkeks moelavale, kuid kunstina eksponeerimiseks ka näitusesaalis.

“PROMENADE” on Vilve Undi uus kaubamärk, mis edastab ajas kestma jäänud väärtusi, kudumikollektsioonid on mõeldud neile, kes hindavad ajatu ja unikaalse disainiga kvaliteetseid tooteid, mis on kauakestvad ja hooajaülesed.

 

Aeg: reedeti 13. oktoober kuni 15. detsember 2017
Koht: Estonia pst 7, ruum 241
Kell: 17.30-20.30
Maht: 40 õppetundi / 4 eap
Hind: 320 eurot

Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain

Registreerumine vormi kaudu SIIT

Info ja registreerimine: pirje.kovatomas@artun.ee / +372 626 7327

Vilve.Unt-PROMENADE

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia