Moekrokii

Koolitus on mõeldud neile moe- ja kunstihuvilistele, kes soovivad arendada oma joonistamis- ja visualiseerimisoskusi, saada ülevaate moekrokiist ja -illustratsioonist ning nende kasutamise võimalustest moemaailmas ja mujal.

Koolituse põhirõhk on moekrokiil ehk modelli joonistamisel natuurist. Keskendume moejoonistamises olulistele vaatenurkadele (tehnikad, proportsioonid, stiliseering, poosid jms). Õpime visandama modelli, kasutama erinevaid tehnikaid (süsi, pastellid, akvarell, tušš). Vaatleme ka moeillustratsiooni ja selle omapära.

Koolituse lõpuks loome moeillustratsioonide sarja. Vormistame ja esitleme kursuse jooksul valminud visandeid.

Vajalikud materjalid: paber, pliiatsid, süsi, pastellid, tušš, akvarell, võtab osaleja ise kaasa.

Koolituse läbinu

  • on saanud algteadmised moekrokiist (proportsioonid, poosid ja nende kujutamine)
  • on saanud algteadmised moeillustratsioonist, tunneb selle eripära
  • oskab luua illustratsiooni etteantud teemadel
  • tunneb ja on õppinud kasutama erinevaid tehnikaid: süsi, pastellid, akvarell, tušš, segatehnika

Juhendaja Kätlin Kaljuvee on saanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini erialal bakalaureusekraadi 2006. Ta on auhinnatud ja rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, kelle loomingus on kesksel kohal looduse müütiline jõud ja elu oma mitmekesises kauniduses. Tema tindipliiatsiga käsitsi joonistatud ja siidikangale trükitud illustratsioonid on saanud ainest Eesti kummituslikest metsadest ja ürgsest loodusest ning kannavad endas vaba ja hingestatud vaimu. Kaljuvee loomingut on tellinud näiteks legendaarne Patti Smith, kelle muusikast ammutab kunstnik inspiratsiooni. Tindi ja vesivärvidega käsitsi illustreeritud töid on Kaljuveelt tellinud ka Givenchy, Rotring ja Samsung. Eesti klientuuri hulka kuulub kohalik poliitiline ja ühiskondlik eliit, lisaks JOIK, Swedbank, Starman, Ivo Nikkolo, Baltika jpt.

Aeg: 3. aprillil 2018 kl 17.30–19, ning  10., 17. ja 24. aprillil kl 17.30–20.30 (teisipäeviti), 4. mail kell 17.30–20.30 ja 5. mail kell 10.00–13.00

Koht: ruum 245, Estonia pst 7, Tallinn

Maht: 22 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 4 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)

Hind: 210 eurot

Registreeru SIIN

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud