Nahast sandaalide valmistamine


NB! Kursus on täitunud! Soovi korral võite lisada end ootejärjekorda.

Kursusel valmistatakse käsitsi kvaliteetsest taimparknahast sandaalid valiku etteantud lõigete järgi. Hästi istuvad ja kaua kestvad sandaalid vastavalt osaleja jala mõõtudele. Kursusel on võimalik osaleda moedisainialaste eelteadmisteta. Oskus õmblusmasinat kasutada on abiks, kuid mitte vajalik.

Kursusel osalejad omandavad teadmised sandaalide konstruktsioonist ja naha töötlemise tehnikatest (äärte viimistlus). Tutvustatakse naha omadusi ja seda, mis erinevus on kroomnahal ja taimparknahal, samuti õpitakse, kuidas nahka hooldada. Sandaalid valmivad erinevaid käsitöövõtteid rakendades.

Kava

  1. päev. Sissejuhatus. Nahast detailide väljalõikamine. Sandaalide valmistamine.
  2. päev. Sandaalide valmistamine. Lõppviimistlus.

Kursuse läbinu

  • oskab iseseisvalt kodustes tingimustes sandaale valmistada
  • teab erinevaid naha parkimisviise ja oskab nahka hooldada
  • omandab nahatööks vajalikud käsitöövõtted ning teab, milliseid tööriistu on vaja ja kuidas neid kasutada

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on valminud jalatsite esitlus ja väljapanek. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Kelian Luisk (Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad nahakunsti erialal 2018) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala, täiendanud ennast õpingutel Itaalias ning praktikatel Tšehhis, Mallorcal ja USAs, sh suurettevõttes Camper jalatsidisainerina. Möödunud aastal töötas New Yorgis Brooklyn Shoe Space’is, kus viis läbi jalatsite ja aksessuaaride valmistamise töötube.

Marika Jylhä (Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad nahakunsti erialal 2014) on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKA nahakunsti erialal. Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. 2017. aastal osales ta Aalto Ülikooli ja EKA läbiviidud Camperi töötoa korraldamisel. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja. Kuula+Jylhä töid on eksponeeritud muuhulgas näitustel Lõuna-Koreas, Saksamaal, Ungaris, Soomes ja Eestis.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.Aeg:
15. ja 16. veebruaril 2021 kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 8 akadeemilist tundi kontaktõpet
Hind: 155 eurot
Enne 1. veebruari registreerudes on võimalik tasuda ka kahe osamaksena: registreerimistasu 45 eurot, seejärel 6. veebruariks 110 eurot.
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 8. veebruarini või kuni kohti jätkub

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia