Nüüdisaegne eksperimentaalne kalligraafia

NB! Grupp on täitunud!

 

Anu Purre eksperimentaalne kalligraafiakursus

Kahel laupäeval toimuvale kursusele on oodatud noored ja täiskasvanud, kel on huvi ja soov õppida eksperimentaalset kalligraafiat ja uusi töövõtteid erinevate vahenditega. Kursusel keerutatakse nii pintsleid, sulgi kui ka isetehtud vahendeid ning valmivad imelised kompositsioonid ja kunstnikuraamatud. Eelteadmisi kursus ei nõua.

Kalligraafiakunst on maailmas väga menukas ja hinnatud, kunstnikuraamatud samuti – on väga põnev see kõik ühendada. Kalligraafiaga tegelemine võib olla nii töö kui ka elustiil. Võimalikud väljundid ulatuvad postkaardist maali ja installatsioonini, seega tasub seda kunsti osata.

Ajakava
17. november Mustvalge kalligraafia. Abstraktse kalligraafia eksperimentaalsed harjutused peen- ja laisule ning pintsliga. Cola-pen’i valmistamine ja katsetamine
24. november Värviline kalligraafia tintide ja markeritega, kunstnikuraamatu valmistamine

Vajalikud materjalid: Suled, sulepead, tušš, lõuendid, alcomarkerid, majapidamispaber, pintslid, süstlad, aluskiled, tindid, 80% alkohol (viin) on kohapeal olemas.

Metallist joogipurgi (n coca), mõned kuivatatud taimed, maalriteibi, käärid, veetopsi, A3 akvarelliploki, põlle, vajadusel kummikindad, võtab osaleja ise kaasa.

Kursuse läbinu
• tunneb peale traditsioonilise kalligraafia ka selle eksperimentaalsemat poolt
• on tutvunud eksperimentaalse kalligraafia töövahenditega
• on valmistanud ise kirjutusvahendeid
• on vormistanud oma katsetused kunstnikuraamatuks

Kursus lõpeb arvestusega, milleks on tööde esitlus ja arutelu. Arvestuse saanule antakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja Anu Purre on omandanud 1995. ja 2005. aastal Eesti Kunstiakadeemias (EKA) magistrikraadi. Ta on omanimelises kunstistuudios juhendaja, tegutsev kunstnik ja kalligraaf. Ta on töötanud peaaegu 20 aastat Eesti Kunstimuuseumis (Kumus) haridustöö kuraatori- metoodikuna, EKAs muuseumipedagoogika didaktika ja praktika õppejõuna ning magistritööde juhendajana, samuti Tallinna Ülikoolis kunstididaktika õppejõu ja magistritööde juhendajana. Anu Purre on esinenud paljudel näitustel ning andnud välja kunstiõpikuid ja -raamatuid.

Aeg: 17. ja 24. november 2018 kell 10 –17
Koht: Põhja puiestee 7, Tallinn, ruum D101, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum
Maht: 16 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 10 tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Hind: 145 eurot
Registreeru SIIN

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee

 

Postitas Pirje Kovatomas
Viimati muudetud

Avatud akadeemia