Pilt raamatus ehk illustratsioon

Kursus sisaldab nii teoreetilist kui ka praktilist osa.

Teoreetilises osas tutvustatakse olulisimaid tänapäeva illustraatoreid, erinevaid stiile ja rahvusvahelisi suundi illustratsioonis. Tutvutakse ka Eesti autorite loominguga. Räägitakse nii lasteraamatu illustratsioonist kui ka illustratsiooni teistest kasutusaladest. Jagatakse illustraatoritele vajalikku infot, nagu teemakohane kirjandus, illustratsiooninäitused, -messid, -preemiad ja veebilehed.

Praktilise töö käigus katsetatakse mitmesuguseid töövahendeid ja tehnikaid ning õpitakse pildiga loo jutustamise põhitõdesid. Kursuse lõpuks valmib osalejal paar pilti vabalt valitud teksti juurde. Tööks ei kasutata arvutiprogramme.

Vajalikud töömaterjalid on kohapeal olemas. Iga osaleja võib lisaks võtta kaasa oma lemmiktöövahendeid.

Kursuse läbinu

  • on tutvunud tänapäeval oluliste illustraatorite töödega
  • tunneb illustraatorile vajalikke infoallikaid
  • on katsetanud erinevaid kunstitehnikaid ja pildiga loo jutustamise väljendusvahendeid

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde esitlus ja analüüs. Arvestuse saanule antakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja Kertu Sillaste on õppinud Eesti Kunstiakadeemias tekstiilikunstnikuks (1996) ja Tallinna Ülikoolis kunstiõpetajaks (MA, 2017). Ta on illustreerinud 15 raamatut, sh kirjutanud ja illustreerinud kolm enda kirjutatud pildiraamatut: „Pannkoogiraamat“, „Ei ole nii!“ ja „Igaüks teeb isemoodi kunsti“. Ta juhendab Eesti Lastekirjanduse Keskuse laste kunstikambrit ning on juhendanud illustratsioonitöötube koolides ja raamatukogudes Eestis, Saksamaal, Inglismaal ja USA-s. EKA avatud akadeemia suvist illustratsioonikursust juhendab ta neljandat korda. Lisateave: http://kertu.panwagen.ee.

 

Aeg: 4., 5., 6., 7., 8. juunil 2018  kl 17.30–20.30

Koht: Eesti Kunstiakadeemia, ruumis 241, Estonia pst. 7

Hind: 190 eurot

Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 32 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (2 EAP)

Registreerumine vormi kaudu SIIT

Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus

Info ja registreerimine: koolitus@artun.ee, 626 7327

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud