Portselani glasuurialune maal

NB! Grupp on täitunud

Kursusel tutvutakse portselani glasuurialuse maali tehnikaga ja selle portselanesemel kasutamise võimalustega. Neid oskusi on võimalik kasutada ka saviesemete dekoori kujundamisel. Kursusel osalemiseks on vajalik mõningane joonistamise ja maalimise oskus. Osalema on oodatud nii kunstnikud, harrastajad ja kunstikooli õpilased kui ka üliõpilased.

Portselani glasuurialuse maali tehnikat viljeldi juba Vana-Hiinas. Kuulsad on Peterburi Keiserliku Portselanitehase ja Kopenhaageni Kuningliku Portselanitehase selles tehnikas esemed. Maaling teostatakse metallisoolade ja pigmentidega juba ette põletatud portselaneseme pinnale. Esemed kaetakse seejärel läbipaistva glasuuriga. Kursusel maalib iga osaleja kaks portselantaldrikut.

Kava

  1. Ülevaade ja tehnika tutvustus. Tööproovide tegemine (vajalikud on oma töövahendid). Kestus 3 akadeemilist tundi.
  2. Portselanesemele dekoori kavandamine ja teostus. Valmis eseme glasuurimine. Kestus 3 akadeemilist tundi.
  3. Põletatud esemete ülevaatus, uue eseme maalimine ja glasuurimine. Kestus 3 akadeemilist tundi.
  4. Valmis esemete ülevaatus ja arutelu. Kestus 1 akadeemiline tund.

Vajalikud materjalid: kohapeal on olemas maalitavad taldrikud, pigmendid, metallisoolad ja läbipaistev glasuur. Hariliku pliiatsi, akvarell- ja portselanimaali pintslid, noa, käärid ja soovi korral põlle võtab osaleja ise kaasa.

Kursuse läbinu tunneb glasuurialuse maali jaoks vajalikke materjale ja oskab neid kasutada. Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde esitlus ja arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja Karin Kalman on lõpetanud 1986. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (ERKI) magistriõppe. Ta on tegevkeraamik ja keraamika eriala õppejõud. Ta on töötanud peamiselt kõrgkuumussavi ja portselaniga ning esinenud näitustel nii Eestis kui ka kaugemal. Ta on Eesti Kunstnike Liidu liige.


 

Toimumise aeg: 7., 14. ja 21. veebruaril 2019 kell 18–20.15 ning 28. veebruaril kell 18–18.45
Koht: Tallinn, Põhja pst 7, ruum B602, Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonna töökoda, B602
Maht: 10 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 16 tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Hind: 125 eurot
Registreeru SIIN
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Täiendav info: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia