Rahvusvaheline suveakadeemia

Teaduse- ja loomevaldkondi ühendav rahvusvaheline suveakadeemia tegeleb innovaatiliste lahendustega disainimise protsessis. Rahvusvahelise  suveakadeemia lektoriteks on Eesti Kunstiakadeemia ja partnerülikoolide juhtivad õppejõud, teadurid ja kunstnikud.

“Suveakadeemia eesmärgiks on kujundada ja mõtestada visuaalkultuuri ja rikastada elukeskkonda Eestist lähtuvalt, samaaegselt silmas pidades rahvusvahelist kunsti- ja kultuurikeskkonda” sõnab EKA avatud akadeemia juht ja suveakadeemia projektijuht Kristiina Krabi-Klanberg.

Kursused käsitlevad järgnevaid teemasid: looduskeskkonna ja inimese koostöövormid looduses, teede ja liikluse kaardistamine avaliku ruumi investeeringute tõhustamise jaoks, Eesti kunstielu regionaalses ning rahvusvahelises kontekstis, uute savi 3D trükkimise ja kasutamise võimaluste arendamine, unikaalsete käsitööoskuste toomine Eestisse haute couture esemeid rekonstrueerides, pilk tuleviku interaktsioonidisaini, UXi võimalused brändingu efektiivsuse tõstmiseks ja masinate loodud pildid fotograafia diskursuses.

Elukestva õppe olulisust silmas pidades pakub Eesti Kunstiakadeemia suveakadeemia kursuseid “Short Photography and Image-Making Course – Visual Recognition and AI-related Technologies” ja “How to Develop User Experience (UX) as a Key Component of Branding”, milles osalemine pole piiratud üliõpilasstaatusega ja osa saavad võtta kõik huvilised.

Eesti Kunstiakadeemia on juhtiv kunsti, disaini, arhitektuuri ja kunstikultuuri alast kõrgharidust pakkuv ülikool Eestis. EKA rahvusvahelise suveakadeemia projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.


 

Lisainfo: Kristiina Krabi-Klanberg, Tel. +372 6267 374, kristiina.krabi@artun.ee