Rahvusvaheline suveakadeemia

Teaduse- ja loomevaldkondi ühendav rahvusvaheline suveakadeemia tegeleb innovaatiliste lahendustega disainimise protsessis. Rahvusvahelise  suveakadeemia lektoriteks on Eesti Kunstiakadeemia ja partnerülikoolide juhtivad õppejõud, teadurid ja kunstnikud.

“Suveakadeemia eesmärgiks on kujundada ja mõtestada visuaalkultuuri ja rikastada elukeskkonda Eestist lähtuvalt, samaaegselt silmas pidades rahvusvahelist kunsti- ja kultuurikeskkonda” sõnab EKA avatud akadeemia juht ja suveakadeemia projektijuht Kristiina Krabi-Klanberg.

Kursused käsitlevad järgnevaid teemasid: looduskeskkonna ja inimese koostöövormid looduses, teede ja liikluse kaardistamine avaliku ruumi investeeringute tõhustamise jaoks, Eesti kunstielu regionaalses ning rahvusvahelises kontekstis, uute savi 3D trükkimise võimaluste arendamine, unikaalsete käsitööoskuste toomine Eestisse skulpturaalseid peakatteid vormides,  traditsioonilise munatempera maalitehnika elushoidmine ja ühiskondlike probleemide lahendamine tulevikudisaini meetodiga.

Eesti Kunstiakadeemia on juhtiv kunsti, disaini, arhitektuuri ja kunstikultuuri alast kõrgharidust pakkuv ülikool Eestis. EKA rahvusvahelise suveakadeemia projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

2019. aasta kursused on leitavad suveakadeemia lehelt.

 


EKA rahvusvaheline suveakadeemia ootab 20. maini disainikursuse juhendajat: Invitation to tender for delivering a workshop of Speculative and Critical Design at EKA, ESTONIA

Lisainfo: Kristiina Krabi-Klanberg, Tel. +372 6267 374, kristiina.krabi@artun.ee