Triigi maalilaager

30. juulist–3. augustini toimub Saaremaal kunstnik Lauri Sillaku ehk Laurentsiuse juhendamisel maalilaager.

Loodus kui osa meie olemisest on kunstnikule alatine loovuse ja inspiratsiooni allikas. See on kõigile meile teadmiste ja kogemuste varamu, tundeelu hoidja ja virgutaja. Saaremaal Triigis toimuvas laagris maalitakse looduse keskel ja ühisateljees ning vaadeldakse loodust n-ö seestpoolt väljapoole. Ühiselt uuritakse, kui kaugele me läheme loodusest, kui oleme ise looduses, ning lahendatakse värvi- ja vormiprobleeme. Räägitakse ka kunstist ning maalimise tehnikatest ja tehnoloogiast.

Maalilaagris antakse iga päev mõtlemiseks ja maalimiseks uus teema. Päeval toimub maalimine iseseisvalt, pealelõunat vaadatakse koos juhendajaga tööd üle, toimub tagasiside ja arutelu. Lisaks on ühel ööl kavas öömaalimine, et kasutada erilise võimalusena Eesti suveööde valgust ja pimedust. Igal õhtul ootab osalejaid arutelu- ja vestlusring. Soovijatel on võimalus osaleda Vikerraadio „Ööülikooli“ sarja saate salvestusel ja dokumentaalfilmi „Nõukogude hipid“ linastusel Triigi Filharmoonias. Maalilaagris osalemise tingimuseks on eelnev maali õppimise kogemus ja eelnevalt omandatud algteadmised. Maalilaager lõpeb arvestusega, milleks on tehtud tööde esitlus. Arvestuse läbinule väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.

Kava

30. juuli

kell 13.00–14.00 kogunemine ja vaba vestlus teemal „Värv looduses ja lõuendil“

kell 14.00–18.00 maalimise töötuba

31. juuli

kell 10.00–14.00 maalimise töötuba: „Roheliseta?“

hilisõhtul toimub öömaalimine: „Augustiöö“

1.august

kell 10.00–14.00 maalimise töötuba: „Koloriit, mis see veel on?“

õhtul on võimalik vaadata dokumentaalfilmi „Nõukogude hipid“

2. august

kell 10.00–14.00 maalimise töötuba: „Kontrast vs. harmoonia“

õhtul on võimalus osaleda „Ööülikooli“ sarja raadiosaate salvestusel

3. august

kell 10.00–14.00 maalimise töötuba: „Sinu väljamõeldud maastik“ ning valminud tööde esitlemine ja arutelu

Juhendaja Lauri Sillak (kunstnikunimega Laurentsius) on omandanud bakalaureuse kraadi (võrdsustatud MA) Tallinna Kunstiülikoolis 1996. aastal. Ta on koosseisuväline õppejõud Eesti Kunstiakadeemia maali õppetoolis. Sillaku teosed leidub teiste seas Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja Turu Kunstimuuseum kollektsioonides. Sillak on võitnud järgnevaid kunstipreemiaid: Kristjan Raua preemia (2014), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2011), Konrad Mägi preemia (2009), Eesti Maalikunstnike Liidu aastapreemia (1999), Vaal Galerii aastapreemia (1996). Tutvu Sillaku loominguga lähemalt siin.

Aeg: 30.juuli–3. august 2018

Koht: Triigi Filharmoonia, Saaremaa

Maht: 30 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 22 akadeemilist tundi iseseisvat tööd. (2 EAP)

Hind: 270 eurot (sisaldab lisaks juhendamisele võimalust osaleda Ööülikoli salvestusel ja “Nõukogude hipid” linastusel)

Registreerimisvormi saab täita SIIN

Lisainfo: koolitus@artun.ee / +372 626 7327

Õppekavarühm: Kujutav kunst ja kunstiteadus

Vajalikud töövahendid: osaleja soovi kohaselt akrüül- või õlivärvid, eri suuruses pintslid (õlivärvi või akrüüli jaoks), lõuendid või papp, väike molbert (või kohapeal ise maalile valmistatud tugi), klapptool, maalikast (kui on) või kott, märss või seljakott maalitarvete kandmiseks, palett (parim on plastkandik, sobib ka vineeri- või kartongitükk), veenõu, väike plastämber (0,5–1,5 l), 1-liitrine plastpudel vee kaasaskandmiseks, riidekaltsud. Kuna maalime õues, siis on ilmastikule vastav riietus ühes nokkmütsi või sirmiga olululised kaasa võtta.

NB! Majutuse, transpordi ja toitlustuse korraldab ning nende eest tasub osaleja ise. EKA soovitab majutusvõimalust laagrist 2 km kaugusel asuvas Oitme puhkemajas. Ühises ööbimispaigas tekib võimalus mõnusateks vestlusringideks laagrilõkke ümber. Lisateave Oitme puhkemaja kohta leiab siit. Majutus Oitmel maksab 17 eurot ööpäev koos hommikusöögiga. Majutust saab broneerida: 53409985 või  info@oitme.ee.

 

 

 

Maalikursus3
Lauri Sillak
Maalilaager4
Triigi Filharnmoonia
Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud