Värviline joon joonistuse ja maali vahel

Kursusele on oodatud kõik joonistamishuvilised, keda köidavad värvid. Viie päeva jooksul tegeletakse värvide kasutusvõimaluste uurimisega joonistamises. Kasutatakse nii modelle erinevates seadetes, kui ka joonistatakse peast visandiplokki, et uurida oma sisemaailma. Abstraktse põrandatasapinnal joonistamise abil jälgitakse seoseid maalimisega. Vaadatakse, milline on see „värviline joon joonistuse ja maali vahel” (Tiit Pääsuke). Katsetatakse nii ägedaid kontrastseid värvilahendusi kui ka mahedaid monokroomseid kooslusi.

Vajalikud materjalid: visandiplokk, viltpliiatsitest ja värvilistest pliiatsitest akrüülvärvideni. Samuti pastellid, värvilised paberid.

 

Kursuse läbinu

  • Oskab kasutada visandiplokki nii oma ümbruse kui sisemaailma analüüsimiseks ja jälgimiseks
  • Märkab värve ja oskab kasutada neid joonistamise protsessis
  • Oskab kasutada ja kombineerida erinevaid joonistusvahendeid

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde esitlus ja analüüs. Arvestuse läbinule väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja Maria-Kristiina Ulas on lõpetanud graafika eriala 1991. aastal. Ta on tegelenud näitusetegevusega 1988. aastast alates. Teinud graafikat ja akrüülmaali, tema looming baseerub suuresti joonistuskogemusel. Viimastel aastatel on ta kasutanud meistri abi, et luua suuremõõtmelisi vineerist saetud interaktiivseid inimvigureid, mida on esitlenud kolmel isiknäitusel Disainigaleriis, samuti kevadnäitustel. 2010. aastast alates on tema loomingus tähtsal kohal värv, formaadiküsimused, inimolemuse uurimine. Näitus „Midagi on õhus”.


 

Aeg: 7. jaanuar − 4. veebruar 2020 teisipäeviti kell 18−21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A206
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Hind: 215 eurot
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Täiendav info: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreeumine: kuni 2. jaanuar 2020

Registreerun

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia