Avatud loeng sarjast “Mitte-Aura”: Kristina Norman “Kuidas jumalatelt tuli ära võtta ning magavad linnud üles ajada”

Kristina Norman. Lindude äratamine Mazirbe poes. Still.

20. november kell 16.00,
graafika osakond,
Lembitu 10B, ruum 144

Esmaspäeval, 20. novembril kell 16 toimub Kristina Normani kunstnikuvestlus „Kuidas jumalatelt tuli ära võtta ning magavad linnud üles ajada“.


Kristina Norman tutvustab käsilolevate projektide najal oma ruumide- ja keskkondadega suhestumise viise. Uutes töödes kasutab Norman vanu viise – liivlaste rahvalaulu „Lindude äratamine” ning vene ja seto rahvalaulu „Transvaal, Transvaal”, kuid hoolikalt valitud ruumides nagu Kolka alevi tanklas ja Tallinna Lauluväljaku kaare all, kus lugudele tekib senitundmatu kõla. 

Kristina Norman (s 1979) on dokumentaalfilmide režissöör ja kunstnik, kes katsetab erinevate kaasaegse kunsti meediumitega ja kelle loomingut iseloomustab huvi ühiskondliku mälu ja avaliku ruumi omavahelise suhte vastu. Teda köidavad ideoloogiliste ruumide erinevad kasutusviisid ning tekke- ja ümberkujunemislood. 2009. aastal esindas Norman Eestit Veneetsia kunstibiennaalil, osales 2014. aastal Manifesta biennaalil Peterburis ning on järgnevaks kaheks aastaks kutsutud osalema resident-kunstnikuna Santarcangelo dei Teatri festivalil Itaalias.

Rohkem infot:
http://www.kristinanorman.ee


EKA vabade kunstide teaduskonna 2017/2018 sügissemestri Seminari sari alapealkirjaga „Mitte-Aura“ hõlmab kümmekond loengut ja kunstnikuvestlust erinevatest valdkondadest, mis toimuvad peamiselt esmaspäeviti algusega kell 16.00. Seminari sari on vabaaine, mis annab 3 ainepunkti. Registreerimine toimub kohapeal.

Olete oodatud!

Jaga sõpradega:

Postitas Mart Vainre
Viimati muudetud

Graafika