Cervo Volante–Piret Pupparti Šveitsi projekt

Piret Puppart ja Cervo Volante. Rõivadisainietendus D_O_M / 22.09.2021 / XVI Disainiööl
EKA moesoakonna juhi Piret Puppart´i pikalt Šveitsis küpsenud projekt Cervo Volante, mis valmistab hirvede regulatsioonküttimise käigus tekkivatest jääknahkadest kestlikke jalanõusid ja aksessuaare, on jõudnud oma järjega Eestisse.
Disainiööl jätkusuutlikule moele pühendatud D_O_M etenduse raames näitas konseptsioon end laiemale publikule ning on nüüdseks järjega jõudnud Eesti Disaini Majja.

Cervo Volante eesmärk on muuta Šveitsi ja Eesti hoolikalt reguleeritud ning jätkusuutlikult kütitud punahirvejahi nahad unikaalseteks ja kestlikeks jalanõudeks. Šveitsis reguleeritakse riiklikult liigi arvukust umbes 15 000 isendiga aastas, kelle elu armidega nahad varem valdavalt põletamisele või matmisele läksid. Antud jääkide otstarbekamaks rakendamiseks otsustas Cervo Volante naiskond need rakendada uuele elule.  Nahad töödeldakse kõige rangemate ökoloogiliste kriteeriumide kohaselt ja traditsioonilist käsitööd kasutades – nõnda on need täielikult hingavad, antiallergilised ja pisima väimaliku jalajäljega. Parkimine toimub vanu meetodeid kasutades tünnides ja puhtalt taimsete komponentidega. Retsepti keskmeks on tammetõrud. Brändi jaoks on kõrges hinnas ka looduslikud armid, voldid ja kriimustused nahal, mis on kui wabi-sabi – metsiku elu jäljed ja autentsuse märk, mida konseptsioon uhkusega oma seerial eksponeerib, kandmata neid maha kui praaknahku. “Igale tükile leidub oma koht, selle leidmiseks on vaja lihtsalt natuke rohkem aega kui harjumuspäraselt. See ajaline lisafaktor on meie jaoks aksepteeritav, sest ka enamus kütitud saaki kantakse jäägri enda seljas mägedest alla. Kõik võtabki rohkem aega ja selle mõistmine muutub aina olulisemaks kui tahame protsessis midagi muuta,” võtab brändi disainijuht Puppart teema kokku.

Rõivadisainietendus D_O_M / 22.09.2021 / XVI Disainiööl:

DOM_Jane Photostories_-228
DOM_Jane Photostories_-241
DOM_Jane Photostories_-249
DOM_Jane Photostories_-251
DOM_Jane Photostories_-252
DOM_Jane Photostories_-253
DOM_Jane Photostories_-261
DOM_Jane Photostories_-263
DOM_Jane Photostories_-264
DOM_Jane Photostories_-271
DOM_Jane Photostories_-274
DOM_Jane Photostories_-275
DOM_Jane Photostories_-278
Cervo Volante foto Marc Fischer
Rõivadisainietendus D_O_M / 22.09.2021 / XVI Disainiööl
Jaga sõpradega:

Postitas Andres Lõo
Viimati muudetud